Studio JSNS živě: Rok od vypuknutí války na Ukrajině

foto

Na aktuální situaci na Ukrajině a témata ruské propagandy se zaměří dnešní debata studia JSNS: Rok od vypuknutí války na Ukrajině. Debaty se zúčastní novinář Josef Pazderka a ředitel neziskové organizace Člověk v tísni Šimon Pánek. Zpovídat je bude moderátor Českého rozhlasu Lukáš Matoška.

Studio vzdělávacího programu JSNS společnosti Člověk v tísni je určeno mladým lidem a dětem, středoškolákům a žákům nejvyšších ročníků základních škol. Jeho debatu můžete sledovat 23. února od 10:30. Otázky můžete klást přes sli.do na stránkách JSNS.CZ, na facebooku lze psát otázky do chatu.

Josef Pazderka – šéfredaktor stanice Český rozhlas Plus, dříve působil jako vedoucí zahraničního oddělení a zástupce šéfredaktora webu Aktuálně.cz. Předtím působil v České televizi jako zahraniční zpravodaj – v letech 2006 až 2010 v Rusku a v letech 2012 až 2016 v Polsku (informoval i o dění v Pobaltí, Bělorusku a na Ukrajině). Je čtyřnásobným držitelem ocenění Novinářská cena.

Šimon Pánek – je spoluzakladatelem a ředitelem humanitární organizace Člověk v tísni. V roce 1989 byl studentským vůdcem a organizátorem několika stávek proti tehdejšímu komunistickému režimu. Později pracoval mj. pro prezidenta Václava Havla, který mu v roce 2002 udělil medaili Za zásluhy za angažovanost ve věcech veřejných. Za svou aktivní činnost získal také ocenění Evropan roku a Cenu Paměti národa.

Vzdělávací program JSNS (Jeden svět na školách) dlouhodobě přispívá k výchově zodpovědných mladých lidí, kteří se orientují v současném světě, otevřeně a kriticky přistupují k informacím, nejsou lhostejní, chtějí ovlivňovat a také skutečně ovlivňují dění kolem sebe. Výukové materiály reagují na situaci ve společnosti a aktuální výzvy u nás i ve světě. Mimořádný důraz je kladen na praktickou využitelnost materiálů. Proto všechny vznikají ve spolupráci s učiteli. Pracují s nimi učitelé a žáci na více než 4000 základních a středních školách.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je pátek 22. září 2023

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď