20. kolo ELH: Sparta při Hořavově premiéře vyhrála ve Varech

foto 20. kolo hokejové extraligy: HC Energie Karlovy Vary - HC Sparta Praha, 18. listopadu 2022 v Karlových Varech.Zleva: Jakub Krejčík, Miroslav Forman, David Němeček a střelec Roman Horák ze Sparty se radují z gólu.

Praha - Hokejisté Sparty pod vedením staronového kouče Miloslava Hořavy vyhráli ve 20. kole Tipsport extraligy v Karlových Varech 5:1, ukončili sérii šesti porážek a posunuli se z předposledního na 11. místo. Druhé Vítkovice doma zdolaly Olomouc 3:0 a přiblížily se na rozdíl šesti bodů vedoucím Pardubicím, které ve čtvrteční předehrávce vyhrály v Českých Budějovicích 4:2.

Sparta na plný bodový zisk dosáhla poprvé od 14. října po jedenácti zápasech. Gólem a asistencí se na výhře hostů podílel David Tomášek. Energie prohrála pátý z posledních šesti zápasů.

Vítkovice si i po úspěchu v moravském derby na domácím ledě drží stoprocentní bilanci. O osmé tamní výhře v sezoně rozhodl už první gól Petra Fridricha z 11. minuty. Brankář Aleš Stezka si v duelu druhého s dosud třetím týmem připsal třetí nulu v sezoně. Olomouc klesla na pátou pozici.

Kometa Brna zvítězila nad Plzní 3:1 a posunula se na třetí místo. Na vedoucí branku hostujícího Filipa Suchého odpověděli Luboš Horký a Tomáš Kundrátek v přesilovkách, pojistku přidal Radek Koblížek. Brňané zvítězili v šestém zápase v řadě na domácím ledě a z posledních devíti duelů prohráli jen jeden.

Mistrovský Třinec vyhrál v Liberci 4:1 a potřetí za sebou naplno bodoval. Dvěma góly se na tom podílel slovenský útočník Libor Hudáček, který v letech 2018 až 2020 hájil barvy Bílých Tygrů. Severočeši nenavázali na poslední dvě výhry a připsali si sedmou porážku z posledních devíti duelů.

Litvínov vyšel pod novým hlavním trenérem Karlem Mlejnkem v šestém utkání poprvé bodově naprázdno. Prohrál v Hradci Králové 0:3. Rozhodující gól v souboji defenziv a brankářů vstřelil ve 45. minutě slovenský útočník Lukáš Cingeľ. Třetí domácí výhru Mountfieldu za sebou ještě pečetili Oliver Okuliar a Christophe Lalancette. Gólman Henri Kiviaho udržel podruhé v sezoně čisté konto.

Mladá Boleslav zvítězila na ledě posledního Kladna 2:1 v prodloužení. Rytíři se prosadili jako první zásluhou Jakuba Babky, ve třetí třetiny vyrovnal v přesilovce Pavel Kousal a sedmou prohru hostů v řadě odmítl v čase 61:54 útočník Matyáš Kantner.

Výsledky 20. kola hokejové extraligy

HC Vítkovice Ridera - HC Olomouc 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 11. Fridrich (Lakatoš, Chlán), 23. Krieger (Lakatoš, Raskob), 46. Chlán (Stehlík, L. Kovář). Rozhodčí: Cabák, Šír - Kis, Lučan. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 7673.

* * *

HC Energie Karlovy Vary - HC Sparta Praha 1:5 (0:1, 0:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 54. Černoch - 17. G. Thorell, 22. Němeček (M. Jandus, Tomášek), 41. Tomášek (Kempný), 46. Safin (Konečný), 48. R. Horák (M. Forman). Rozhodčí: Jeřábek, Ondráček - Brejcha, Gerát. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4105.

* * *

HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 24. Horký (Holík, A. Zbořil), 48. Kundrátek (A. Zbořil, Holík), 57. Koblížek (Ščotka) - 18. Suchý (Malát). Rozhodčí: Stano (SR), Vrba - Hlavatý, Lederer. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. Diváci: 7079.

* * *

Mountfield Hradec Králové - HC Verva Litvínov 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 45. Cingeľ, 59. Okuliar (Cingeľ), 60. Lalancette (Jergl, Jank). Rozhodčí: Pražák, Obadal - Zíka, Rampír. Vyloučení: 6:3. Bez využití. Diváci: 4078.

* * *

Rytíři Kladno - BK Mladá Boleslav 1:2 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 22. Babka (Melka, Zikmund) - 49. P. Kousal (Aberg, Pýcha), 62. Kantner. Rozhodčí: Hribik, Kika - Klouček, Šimánek. Vyloučení: 3:3, navíc Dotchin (Kladno) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 3482.

* * *

Bílí Tygři Liberec - HC Oceláři Třinec 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 54. Ordoš (Filippi, Balinskis) - 15. Dravecký (Chmielewski), 34. L. Hudáček (Daňo, Jaroměřský), 37. M. Růžička (D. Voženílek), 51. L. Hudáček (Marinčin, Hrňa). Rozhodčí: Pilný, Šindel - Kajínek, Ondráček. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváci: 6035.

1. Pardubice 20 12 4 3 1 66:37 47
2. Vítkovice 20 11 2 4 3 66:48 41
3. Brno 18 9 4 0 5 56:45 35
4. Třinec 18 9 1 4 4 55:39 33
5. Olomouc 19 9 3 0 7 47:39 33
6. Hradec Králové 19 8 2 1 8 51:48 29
7. Karlovy Vary 20 7 2 2 9 52:69 27
8. Mladá Boleslav 19 5 4 3 7 38:41 26