Stíhačky v únoru sestřelily přes 70 % dronů Shahed nad Kyjevem - Syrskyi

V únoru zničily stíhací drony více než 70 % ruských útočných dronů typu Shahed nad Kyjevem a jeho předměstími.

Informoval o tom vrchní velitel ukrajinských ozbrojených sil Oleksandr Syrskij. Facebooku , podle agentury Ukrinform.

"Klíčová role v tomto protiopatření se přesouvá na záchytné bezpilotní letouny. Například v Kyjevě a jeho předměstích během února podíl Šachet zničených takovými záchytnými bezpilotními letouny přesáhl 70 %," uvedl Syrskij.

Podle něj byla i přes obtížné povětrnostní podmínky a nedostatek úderných kapacit zachována účinnost "malé protivzdušné obrany".

"Za uplynulý měsíc naše stíhací bezpilotní letouny uskutečnily přibližně 6 300 výpadů, při nichž zničily více než 1 500 ruských bezpilotních letounů různých typů," uvedl Syrskyi.

Přečtěte si také: "Důkazy o tom, že letectvo je schopno zasahovat do vzdušného prostoru, se objevily v roce 2015: Ukrajinské síly získaly v únoru více území, než kolik ho získal nepřítel - CinC Syrskyi

Zdůraznil, že realizace projektů zaměřených na posílení protiletecké ochrany zůstává pod přísným dohledem.

"Realizaci projektů zaměřených na posílení protidronové ochrany a boj proti ruským útočným dronům typu Šachet držím pod kontrolou," řekl Syrskij.

Dodal, že na nedávné schůzce se také jednalo o modernizaci armádních leteckých vrtulníků pro boj s drony typu Shahed, o formování a výcviku posádek stíhacích dronů a o vybavení divizí protivzdušné obrany bezpilotními systémy.

"V uplynulém roce bylo v této oblasti vykonáno značné množství práce, ale musíme naše úsilí zintenzivnit a zrychlit tempo. Jde přece především o ochranu mírových ukrajinských měst a vesnic, stejně jako našeho energetického systému a další týlové infrastruktury," řekl.

Foto: Generální štáb ukrajinských ozbrojených sil

Původní zpráva UkrInform. Automatický překlad je pořízen z anglické verze zprávy s využitím nástroje Lingea Translator.



Další zprávy

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 3.03.2026 ČTK

Reklama

10°C

Dnes je úterý 3. března 2026

Očekáváme v 14:00 11°C

Celá předpověď