Podle agentury Ukrinform to uvedl Generální štáb Ozbrojených sil Ukrajiny na Facebooku od 22:00 dne 23. února 2026.
"Od začátku dne proběhlo 100 bojových střetnutí. Podle aktualizovaných informací nepřítel provedl 70 leteckých úderů a shodil 181 řízených leteckých pum. Kromě toho použili 5 774 bezpilotních letounů kamikadze a provedli 2 336 ostřelování obydlených oblastí a pozic našich jednotek," uvádí se v prohlášení.
V sektorech Severní Slobožanščina a Kursk nepřítel provedl jeden letecký útok, shodil jednu řízenou leteckou bombu a provedl 68 ostřelování obydlených oblastí a pozic našich jednotek, z toho šest s použitím raketových systémů s vícenásobným odpalováním.
V jižním sektoru Slobožanščina nepřítel dvakrát zaútočil směrem na Hrafske a Kutkivku. Probíhá jedno bojové nasazení.
V Kupjanském sektoru odrazili ukrajinští obránci dva útoky v oblasti Piščan.
V Lymanském sektoru zastavili ukrajinští vojáci pět útoků v oblasti Drobyševe a směrem na Novoserhiivku, Shyikivku a Lyman.
Ve Slovjanském sektoru naši obránci odrazili šest pokusů okupantů o postup v oblasti Platonivky a Zakitného.
V sektoru Kramatorsk nebyly dosud zaznamenány žádné útočné akce nepřítele.
V sektoru Kostiantynivka dnes okupanti 14krát zaútočili na pozice našich obránců u osad Kleban-Byk, Ščerbynivka, Ivanopilja, Sofiivka, Berestok a směrem na Kostiantynivku a Novopavlivku.
V sektoru Pokrovsk nepřítel provedl 19 útoků. Okupanti se pokoušeli postupovat v oblastech Rodynske, Pokrovsk, Udachne, Šachove a směrem k osadě Ševčenko.
Podle předběžných odhadů dnes v tomto sektoru naši vojáci zlikvidovali 44 okupantů a 22 jich zranili; zničili jeden tank, 76 bezpilotních prostředků, jeden dělostřelecký systém, jeden pozemní robotický systém, dvě vozidla, devět kusů speciální techniky, dva kontrolní body bezpilotních prostředků a sklad pohonných hmot a maziv. Poškozen byl dělostřelecký systém, dvě stanice elektronického boje, deset vozidel, tři kontrolní body bezpilotních letounů a devět úkrytů pro nepřátelskou posádku.
V sektoru Oleksandrivka zastavily ukrajinské jednotky deset útoků okupantů u osady Ternove a směrem na Vyšné. Oblasti Havrylivka, Velykomyhajlivka, Prosyana, Levadne a Pokrovske byly vystaveny leteckým útokům.
V sektoru Huliaipole došlo ke 14 nepřátelským útokům v oblastech Huliaipole a směrem na Varvarivku a Zaliznychne. Dvě bojová střetnutí stále probíhají. Osady Vozdvyživka, Myrne, Huliaipilske, Novoselivka, Charivne, Dolynka, Luhivske, Liubytske a Katerynivka byly vystaveny náletům nepřítele.
V sektoru Orichiv nebyly zaznamenány žádné nepřátelské útočné akce. Osady Orikhiv a Veselianka byly zasaženy řízenými leteckými bombami.
V přídniprovském sektoru obranné síly odrazily jeden nepřátelský útok.
Jak již dříve informovala agentura Ukrinform, od konce ledna letošního roku v sektoru Oleksandrivka. Obranné síly Ukrajiny znovu získaly kontrolu nad 400 kilometry čtverečními. území a osm osad.
Foto: Generální štáb ozbrojených sil Ukrajiny









