Uvedla to mykolajivská oblastní prokuratura. Telegram , informuje agentura Ukrinform.
"Pod procesním vedením Mykolajivské oblastní prokuratury bylo zahájeno předběžné vyšetřování teroristického činu, který způsobil těžké následky (část 2, článek 258 trestního zákoníku Ukrajiny)," uvádí se v prohlášení.
Uvádí se, že dnes v 18:10 ve městě Mykolajiv vybuchlo improvizované výbušné zařízení v areálu nefunkční čerpací stanice, která se nachází v blízkosti administrativní budovy Hlídkového policejního oddělení v Mykolajivské oblasti.
V té době se v areálu čerpací stanice nacházela policejní hlídka, která přijela na výměnu směn. V důsledku výbuchu bylo zraněno sedm policistů, z toho jeden ve vážném stavu.
Na místě pracuje vyšetřovací skupina. Okolnosti incidentu se zjišťují.
Přípravné vyšetřování vede Bezpečnostní služba Ukrajiny v Mykolajivské oblasti.
Jak jsme již dříve informovali, v důsledku výbuchu bylo zraněno sedm policistů na čerpací stanici v Mykolajivu, dva z nich jsou ve vážném stavu.
Foto: Foto: ukrajinská prokuratura









