Rusové zaútočili dronem na jednotku Bílých andělů v Charkovské oblasti, dva lidé zemřeli

Ruský dron zaútočil na evakuační jednotku Bílí andělé v Kupjansku a zabil dva policisty.

Uvedla to ukrajinská národní policie na Telegramu , informuje agentura Ukrinform.

"Dne 20. února byli při plnění služebních povinností v Kupjanském okrese zabiti policisté Julija Keleberda a Jevhen Kolhan. Další policista utrpěl zranění," uvedla policie ve svém prohlášení.

Podle agentury vyjížděli příslušníci speciálních sil z jednotky Bílí andělé k evakuaci civilistů, když poblíž obce Serednij Burluk bylo jejich obrněné vozidlo zasaženo nepřátelským bezpilotním letounem typu Lancet.

V důsledku zásahu utrpěli oba policisté smrtelná zranění a na místě zemřeli.

Strážci zákona uvedli, že Keleberda a Kolhan se k jednotce Bílých andělů připojili od okamžiku jejího vzniku a uskutečnili řadu misí do nejnebezpečnějších osad, zachránili desítky rodin a evakuovali děti, seniory a osoby se zdravotním postižením.

Národní policie uvedla, že Keleberdě bylo pouhých 23 let a přežili ji rodiče.

Kolhanovi bylo 39 let a přežila ho manželka, matka, 16letý syn a 7letá dcera.

Přečtěte si také: Ministerstvo vnitra pomáhá evakuovat více než 6300 lidí z frontových oblastí

"Opakovaně riskovali vlastní životy, aby zachránili ostatní. Tato evakuace se bohužel stala jejich poslední... Pro celý personál národní policie je to nenapravitelná ztráta. Vedení a zaměstnanci Národní policie vyjadřují hlubokou a upřímnou soustrast rodinám a blízkým padlých," uvádí se v prohlášení.

Jak jsme již dříve informovali, Bílí andělé evakuovali osm osob ze směru Lyman.

Původní zpráva UkrInform. Automatický překlad je pořízen z anglické verze zprávy s využitím nástroje Lingea Translator.



Další zprávy

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 20.02.2026 ČTK

Reklama

1°C

Dnes je pátek 20. února 2026

Očekáváme v 17:00 -2°C

Celá předpověď