Podle agentury Ukrinform o tom informoval Serhij Horbunov, náčelník vojenské správy města Kostiantynivka. Facebook .
"V důsledku dalšího leteckého útoku okupantů na obytné čtvrti města se tři výškové budovy, v nichž žily stovky lidí, proměnily v ruiny.... Tentokrát ruské letectvo použilo tři řízené letecké pumy FAB-250.... Podle předběžných informací naštěstí nedošlo k žádným obětem na životech, ale rozsah destrukce je děsivý," napsalo vedení města.
Vysvětlil, že letecké bomby jsou supervýkonné zbraně určené k ničení opevnění, ale nepřítel je používá k ničení mírových výškových budov.
"To, co Rusové nazývají 'vojenskými cíli', jsou ve skutečnosti naše obývací pokoje, dětské pokoje a útulné dvorky. Každá řízená letecká bomba, která dopadne, je pokusem zabít nejen město, ale i našeho ducha," zdůraznil Horbunov.
Vyzval lidi, aby nečekali na další útok a evakuovali se, protože jen tak mohou zachránit sebe i své blízké.
Jak bylo oznámeno, Ruští útočníci zabili tři obyvatele Doněcké oblasti a další dva zranili 17. února.
Foto: Serhij Horbunov , Facebook











