Informoval o tom Vadym Filaškin, náčelník Doněcké oblastní vojenské správy, prostřednictvím agentury AP. Telegram , jak informovala agentura Ukrinform.
Filaškin uvedl, že Rusové zabili dva lidi v Kostiantynivce a jednoho člověka v Oleksijevo-Družkivce. Další čtyři obyvatelé regionu byli ve stejném období zraněni.
Celkový počet Ruskem zaviněných obětí v Doněcké oblasti činí 3 862 mrtvých a 8 740 zraněných, nepočítaje v to oběti v Mariupolu a Volnovachě.
Jak již dříve informovala agentura Ukrinform, v noci na Nový rok ukrajinské bezpilotní letouny zasáhly 10 ruských vojenských a infrastrukturních cílů v regionu. Dne 1. ledna jednotky bezpilotních letounů ukrajinských ozbrojených sil rovněž zničily ruskou radarovou stanici 50N6E raketového systému země-vzduch S-350 Viťaz v Doněcké oblasti.
Foto: t.me/VadymFilashkin










