Informoval o tom deník The Independent s odvoláním na místní média, podle agentury Ukrinform.
V příspěvku na Instagramu z 19. prosince se muž, který se představil jako příslušník americké armády veteránem uvedl, že Wilson se rozhodl zůstat na Ukrajině navzdory rizikům a byl zabit v boji.
"Rozhodl se zůstat, i když by bylo jednodušší odejít. Stál na místě, kde se za svobodu platí krví," uvedl v příspěvku.
V dalších příspěvcích se uvádělo, že Wilson pocházel z Gosfordu na centrálním pobřeží Nového Jižního Walesu a žil také v Brisbane, odkud odcestoval na Ukrajinu po ruské invazi v plném rozsahu.
Poznamenává se, že australské úřady se snaží oficiálně potvrdit zprávy o tom, že australský občan byl zabit při bojích po boku ukrajinských jednotek proti Rusku.
"Ministerstvo zahraničních věcí a obchodu (DFAT) obdrželo informaci o smrti australského občana na Ukrajině a čeká na potvrzení od místních úřadů," uvedl ve čtvrtek mluvčí ministerstva.
Dodal, že úředníci DFAT poskytují rodině muže konzulární pomoc, a zopakoval, že "australská vláda v současné době nedoporučuje cestovat na Ukrajinu".
Předpokládá se, že od zahájení ruské invaze v plném rozsahu zahynulo v bojích na Ukrajině nejméně osm Australanů.
Jak informovala agentura Ukrinform. australský dobrovolník humanitární organizace byl zabit. na Ukrajině v květnu loňského roku.












