V Londýně byla zahájena výstava "Nezdolná Ukrajina"

Velvyslanectví Ukrajiny ve Velké Británii vás zve na jedinečnou výstavu "Nezdolná Ukrajina", která se bude konat v Londýně od 24. do 29. září.

Podle agentury Ukrinform byla tato informace zveřejněna na stránkách velvyslanectví. Facebooku.

Výstava je věnována odolnosti ukrajinského lidu a vypráví o zcela novém typu války - technologické a vícerozměrné. Návštěvníci se mohou seznámit s příběhy Ukrajinců, od vojáků na frontových liniích až po civilisty v týlu.

Zvláštní část výstavy je věnována uctění památky těch, kteří položili své životy za svobodu Ukrajiny, včetně britských občanů.

"Je to víc než jen umění. Nezdolná Ukrajina je prostorem paměti, síly a naděje, která se zrodila na Ukrajině a promluvila ke světu z Londýna," uvedlo velvyslanectví v prohlášení.

Výstava je otevřena denně od 11:00 do 18:00 na adrese 16-18 Marshall St. v Londýně W1F 2BE. Vstup je zdarma.

Přečtěte si také: Výstava je určena pro veřejnost: Výstava o slavných historických vůdcích ukrajinského původu představená v Ankaře

Připomínáme, že se koná festival věnovaný v londýnské čtvrti Richmond konal festival ke Dni nezávislosti Ukrajiny, na kterém se sešla ukrajinská komunita ve Spojeném království.

Foto: Jevhen Kotenko, Ukrinform

Fotografie Ukrinformu lze zakoupit zde

Původní zpráva UkrInform. Automatický překlad je pořízen z anglické verze zprávy s využitím nástroje Lingea Translator.



Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 25.09.2025 ČTK

Reklama

10°C

Dnes je čtvrtek 25. září 2025

Očekáváme v 03:00 9°C

Celá předpověď