Podle agentury Ukrinform o tom informovala např. Kyjevská městská vojenská správa.
Podle odboru dopravní infrastruktury Kyjevské vojenské správy byly poškozeny zejména podzemní chodba, výtah u stanice metra Šuljavska, silniční závory a sítě venkovního osvětlení.


Trosky z dronů poškodily také trolejbusovou trakční síť na Beresteiském prospektu.
Jak bylo uvedeno, specialisté z městského podniku Kyjevpastrans poškození rychle opravili, takže provoz trolejbusů začal včas.
"Kvůli poškození spojovacího kanálu s provozovatelem telekomunikační sítě došlo k dočasnému přerušení plateb kartou a validace jízdenek u turniketů stanic rychlodrážní tramvaje a lanovky. V současné době se postupně obnovuje internetová síť Kyjevpastran," dodala kyjevská městská vojenská správa.

Na odstraňování následků ostřelování se podílejí silniční posádky a specializovaná technika. V současné době pracuje sedm specialistů a dva kusy techniky.
Jak poznamenala kyjevská městská vojenská správa, obnovovací práce budou pokračovat až do úplného odstranění škod.
Kromě toho šest záchranářů a jedna jednotka techniky Kyjevské záchranné služby prováděli záchranné obnovovací práce v Solomjanském okrese.
Jak informovala agentura Ukrinform, při útoku nepřátelských dronů v Kyjevě, padaly trosky v Solomianském a Ševčenkovském okrese, a byla poškozena trolejbusová síť.
Foto: Foto: Oficiální portál Kyjeva