Žena zasažená napalmem ve válce ve Vietnamu odvezla z Polska 240 migrantů

foto Kim Phuc, která přežila v roce 1972 zásah napalmem, doprovodila na cestě z Polska do Kanady asi 240 válečných uprchlíků z Ukrajiny 4. července 2022.

Varšava - Žena, jejíž fotografie se stala symbolem hrůz války ve Vietnamu, dnes doprovodila na cestě z Polska do Kanady asi 240 válečných uprchlíků z Ukrajiny. Informuje o tom agentura AP. Kim Phuc je dívkou ze světoznámého snímku fotografa agentury AP, na němž v roce 1972 coby devítiletá utíká z vesnice bombardované napalmem.

Fotogalerie

Žena s ukrajinskými uprchlíky odcestovala letadlem jedné nevládní organizace do Reginy, hlavního města kanadské provincie Saskatchewan. Chce, aby její příběh a to, co dělá pro uprchlíky, byly poselstvím míru. Nyní 59letá Kim Phuc je občankou Kanady.

Mezi uprchlíky z různých částí Ukrajiny je většina žen a dětí. Jde o malou část z tisíců ukrajinských občanů, kterým Kanada v důsledku ruského útoku na jejich vlast poskytla humanitární víza.

Letoun mířící do Kanady dnes pilotoval argentinský filantrop Enrique Piñeyro, někdejší profesionální pilot a zakladatel nevládní organizace Solidaire.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je úterý 9. srpna 2022

Očekáváme v 9:00 23°C

Celá předpověď