Západní a Střední Afrika dostane další pomoc z EU

foto Euro, bankovky - ilustrační foto.

Evropská unie dá dalších 10 milionů eur na zlepšení podnikatelského prostředí v západní a střední Africe. Uvolněné prostředky jsou určeny pro partnerské země v oblasti, koordinátorem zacílení investic bude Mezinárodní měnový fond (MMF). Oznámila to Evropská komise.

„Tento desetimilionový příspěvek v podobě technické asistence pomůže nám a našim partnerům k dosažení lepšího, rychlejšího a efektivnějšího rozvoje. Podpoří regionální integraci a dohled nad reformami v Africe, v souladu se strategií Africko-evropské aliance pro udržitelné investice a pracovní místa,” uvedl eurokomisař pro mezinárodní spolupráci a rozvoj Neven Mimica.

Unijní dotace budou rozděleny za pomoci dvou místních center MMF. Středisko pro západní Afriku spravuje Kaverdy, Gambii, Ghanu, Nigérii, Libérii a Sierru Leone, pod druhé centrum pro střední Afriku spadá Burundi, Kamerun, Středoafrická republika, Čad, Demokratická republika Kongo, Gabun, Rovníková Guinea, Svatý Tomáš a Princův ostrov. Obě centra jsou klíčovými prvky partnerství mezi EU a MMF, které sleduje zlepšení poměrů v této části světa.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je sobota 21. května 2022

Očekáváme v 9:00 20°C

Celá předpověď