Zahájení produkce Tesla Semi se opět odkládá

foto Elektrický tahač Tesla Semi.

Nové datum zahájení produkce elektrického tahače Semi značky Tesla zní: rok 2022. Potvrdila to sama americká automobilka u příležitosti vydání finančních výsledků za druhé čtvrletí letošního roku.

Další posunutí startu výroby se děje podle Tesly kvůli omezené dostupnosti bateriových článků a “výzvám v dodavatelském řetězci.

Tesla svůj největší automobil odhalila v listopadu roku 2017. Původně předpokládala spuštění sériové výroby v roce 2019. Od té doby se termín neustále posouvá.

Tesla Semi je těžký silniční nákladní vůz s maximální celkovou hmotností 36 tun. Jeho baterie zajistí na jedno nabití dojezd 800 kilometrů. Díky schopnosti ultrarychlého dobíjení by se měly již za půl hodiny nabít tak, aby bylo možno absolovovat dalších 650 kilometrů.

Tesla Semi bude sice vybavena místem pro řidiče, ale být schopna autonomní jízdy.

Pohání ji čtyři elektromotory na kolech obou zadních náprav. Díky jejich výkonu se plně naložený automobil rozjede z nuly na stokilometrovou rychlost během pouhých dvaceti sekund.

Rozhodnutí o dalším odložení startu produkce Tesla Semi Truck je poměrně překvapivé. Před rokem totiž Elon Musk oznámil, že je správný čas na zahájení sériové výroby. Nakonec se ale počítalo spíše s omezenou kusovou montáží. I to nyní padlo.

Již řadu let mají tyto vozy objednány významné společnosti. Například Pepsi, DHL, Walmart či UPS.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je neděle 24. září 2023

Očekáváme v 21:00 12°C

Celá předpověď