Začal fungovat web, který má srozumitelně informovat o koronaviru

foto Nový typ koronaviru, který je označován jako 2019-nCoV, na ilustračním snímku Centra pro kontrolu a prevenci nemocí.

Praha - V pilotní verzi začaly fungovat webové stránky, které mají srozumitelně informovat o vládních opatřeních proti koronaviru a životních situacích v době epidemie. Na twitteru na to upozornil poslanec opoziční TOP 09 Dominik Feri, který vznik webu před dvěma týdny dojednal s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Nový web popisuje třeba příznaky nemoci covid-19 a radí, jak se nechat otestovat, nabízí také doporučení, jak si během pandemie udržet duševní zdraví.

Nové stránky obsahují rovněž přehled kompenzačních programů pro podnikatele i zaměstnance zasažené koronavirovou krizí, zvlášť popisují například pravidla pro svatby, pohřby nebo stěhování v době epidemie. Část webu se věnuje možnostem trávení volného času, další fungování obchodů, služeb, pošt nebo bank. Oddíl o covidu-19 pojednává třeba o karanténě, sankcích za porušení vládních opatření a radí, kdy vyhledat lékařskou péči.

Schůzka Feriho s Babišem a také vládním zmocněncem pro informační technologie a digitalizaci Vladimírem Dzurillou se před 14 dny uskutečnila poté, co premiér podpořil při sněmovních interpelacích Feriho námět, aby vláda vysvětlovala opatření k omezení šíření covidu-19 srozumitelnou formou. Feri po setkání uvedl, že ho mrzí to, že stránky vzniknou až více než půl roku po vypuknutí epidemie v ČR a že premiéra musela k tomuto kroku přesvědčit opozice.

Babiš připustil, že komunikace záležitostí kolem nového typu koronaviru je slabá stránka vlády, spěje však podle něho k lepšímu. Feri už dřív o nových mimořádných opatřeních vyhlašovaných vládou i dalších tématech týkajících se koronaviru pravidelně informoval na svém instagramovém účtu. Opozice vládu kvůli způsobu komunikace ohledně koronaviru kritizuje delší dobu.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

7°C

Dnes je středa 14. dubna 2021

Očekáváme v 5:00 1°C

Celá předpověď