Vůz Drako Motors absolvuje poslední testy

foto Elektromobil Drako Motors.

Společnost Drako Motors, která sídlí v americkém Silikon Valley, zveřejnila na Youtube video ze zimních testů předprodukční verze svého supervýkonného elektromobilu.

Fotogalerie

Jeho podobu a technické parametry zveřejnila v létě roku 2019 a ještě během letošního roku má začít vůz dodávat zákazníkům.

Parametry jsou úctyhodné – výkon sportovního sedanu dosahuje 1200 koňských sil a maximální rychlost má překonat hranici 330 kilometrů v hodině.

Čtyři elektromotory, z nichž každý má na starost pohon jednoho konkrétního kola, napájí trakční baterie s kapacitou 90 kWh. Mnohá technické řešení automobil přebírá od dalších firem z automobilového průmyslu. Například šasi pochází od značky Fisker.

Výhodou použitého čtyřmotorového řešení je možnost rozsáhlého nastavení pro různé typy povrchů a jízdních stylů. Každé kolo pak může reagovat na vzniklou situaci jiným způsobem, například se dokonce může otáčet proti směru jízdy.

Z pořízeného videa je zřejmé, že řidiči na sněhem pokryté testovací trati stačí k udržování auta v žádoucím směru překvapivě málo a relativně drobných korekci volantem.

Tomu, že je vůz skutečným technickým unikátem, odpovídá také jeho cenovka. Ta činí 1,25 miliónu amerických dolarů. Navíc jich vznikne pouze 25 kusů v limitované sérii.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je úterý 6. prosince 2022

Očekáváme v 21:00 3°C

Celá předpověď