Vizovický Masters of Rock zahájila nizozemská kapela Mayan

foto Fanoušci tvrdé muziky se sjeli do areálu likérky ve Vizovicích na Zlínsku, kde 11. července 2019 začal mezinárodní metalový festival Masters of Rock. Potrvá do 14. července.

Vizovice (Zlínsko) - Letošní 17. ročník festivalu Masters of Rock zahájila dnes v poledne ve Vizovicích na Zlínsku nizozemská kapela Mayan. Na hudební scéně působí od roku 2010, kdy ji založili zpěvák Mark Jansen, kytarista Frank Schiphorst a klávesista Jack Driessen. Skupina s několika vokalisty se prezentuje muzikou spojující death, power a symfonický metal.

Kapela Mayan ve Vizovicích vystoupila poprvé. Prozatím vydala tři studiová alba, to poslední s názvem Dhyana loni. Druhý dnešní koncert na hlavním pódiu obstarala švédská heavy metalová formace Cyhra. "Všechno běží na čas, prostor před pódiem je už teď krásně zaplněný," řekl dnes ČTK po 13:00 ředitel pořádající agentury Pragokoncert Jiří Daron.

Tradičním dějištěm festivalu je areál vizovické likérky. Krátce po dopoledním otevření vstupů jej zaplnily tisíce příznivců rockové a metalové hudby. "První fanoušci začali přijíždět už o víkendu," uvedl Daron. Hlavní nápor zažila stanová městečka v okolí areálu ve středu, stany postupně rostou na volných místech v kempech také dnes.

Podobně jako v předchozích letech se pořadatelům osvědčila možnost výměny vstupenek za identifikační náramky předem. Návštěvníkům byla služba k dispozici od úterý, díky tomu dnes u vstupů do areálu nevznikaly dlouhé fronty. "Je to opravdu plynulé, žádné potíže jsme nezaznamenali," řekl Daron. Fanouškům přeje i počasí, ve Vizovicích je polojasno a 22 stupňů Celsia.

Festival potrvá do neděle, pořadatelé očekávají příjezd více než 20.000 fanoušků. Hlavním lákadlem úvodního dne je koncert legendární britské rockové kapely Uriah Heep, která ve Vizovicích vystoupí i se dvěma svými bývalými členy, zpěvákem Johnem Lawtonem a baskytaristou Paulem Newtonem. Ještě předtím se na hlavním pódiu představí německé kapely Xandria a Saltatio Mortis, italští Turilli Lione Rhapsody a nizozemští Delain. Zahraje také německá stálice Gamma Ray a populární skupina Eluveitie ze Švýcarska. Závěr prvního festivalového dne obstará švédská skupina Deathstars.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je středa 27. května 2020

Očekáváme v 13:00 18°C

Celá předpověď