Vinaři vezou z IWC v Londýně poprvé zlaté medaile

foto Víno - alkohol - ilustrační foto.

Brno - Vinaři z České republiky získali poprvé zlaté medaile na soutěži International Wine Challenge v Londýně. Dosud na této soutěži, která patří mezi nejprecizněji hodnocené soutěže vín na světě, získávali maximálně stříbrné medaile. V tiskové zprávě o tom dnes informovalo Národní vinařské centrum, které účast vinařů na soutěžích v zahraničí zajišťuje.

Dvě zlaté medaile získalo Zámecké vinařství Bzenec za Rulandské bílé, pozdní sběr 2017 a Znovín Znojmo za Tramín červený, výběr z hroznů 2017. Bzenecké vinařství za stejné víno získalo i cenu National Trophy. Kromě dvou zlatých získala vína v konkurenci přibližně 10.000 vzorků ze 40 zemí i čtyři stříbrné a 27 bronzových medailí.

"Na tomto úspěchu je nejzajímavější právě ta pestrost oceněných vín, kdy na jedné straně sklízela medaile vína mladá ročníků 2017 a 2018, ale bodovala i vína vyzrálá. Tradičně se daří našim vínům s vyšším obsahem zbytkového cukru, ale National Trophy se ziskem úctyhodných 95 bodů si letos odváží suché Rulandské bílé," uvedl Pavel Krška z Národního vinařského centra.

Soutěž International Wine Challenge (IWC), která letos měla 36. ročník, stanovuje laťku kvality světových vín. Každé z vín oceněných některou z medailí v soutěži posuzuje hned třikrát minimálně deset porotců.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je pondělí 21. října 2019

Očekáváme v 3:00 9°C

Celá předpověď