Veletrh mobilních technologií MWC byl zrušen kvůli koronaviru

foto Ilustrační foto - Návštěvníci veletrhu Mobile World Congress v Barceloně.

Madrid/Paříž/Berlín - Pořadatelé se rozhodli zrušit letošní veletrh mobilních technologií Mobile World Congress (MWC) v Barceloně poté, co řada velkých firem odřekla účast kvůli obavám z epidemie koronaviru Covid-19. Nejvýznamnější veletrh v odvětví mobilní komunikace, který obvykle navštíví přes 100.000 lidí, byl odvolán poprvé ve své 33leté historii, napsala agentura Bloomberg.

Organizátorem veletrhu je svaz GSMA zastupující zájmy mobilních operátorů. Účast na veletrhu, který se měl konat 24. až 27. února, zrušili například telekomunikační operátoři Deutsche Telekom, Vodafone a BT, stejně jako firmy Nokia nebo Ericsson.

Šéf GSMA John Hoffman dnes uvedl, že v důsledku globálních obav ohledně epidemie koronaviru je "nemožné" veletrh uskutečnit. Svaz přitom ještě minulý týden tvrdil, že veletrh bude zcela podle plánu. Španělské úřady opakovaně uvedly, že účast na veletrhu je navzdory epidemii koronaviru bezpečná. Nepodařilo se jim však rozptýlit obavy řady vystavovatelů.

Účast na veletrhu dříve přislíbili významní čínští vystavovatelé v čele s firmou Huawei Technologies, kteří také přistoupili k opatřením omezujícím rizika spojená s koronavirem. Společnost ZTE například oznámila, že její zaměstnanci, kteří na veletrh přicestují z pevninské Číny, po příjezdu podstoupí dvoutýdenní karanténu.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je pondělí 28. září 2020

Očekáváme v 1:00 9°C

Celá předpověď