Ve Vršovicích se ve středu začne jezdit po nových kolejích

foto Na snímku z 22. srpna 2019 je stavba nových nástupišť na nádraží Praha - Vršovice.

Praha - Na železničním nádraží Praha-Vršovice začnou ve středu jezdit vlaky po celkem šesti kilometrech nových kolejí. Ty by měly umožnit plynulejší průjezd souprav k hlavnímu nádraží. O dva týdny později pak bude ve stanici otevřeno i nové čtvrté nástupiště. Informovala o tom stavební společnost Swietelsky Rail CZ. Kompletní modernizace nádraží bude hotová v říjnu 2021.

Na nových kolejích se bude od středy zatím jezdit ve zkušebním provozu. "Koleje jsou svařené, tím se zvýší komfort cestujících a sníží celkový hluk z provozu," uvedl Róbert Doboš ze Swietelsky Rail CZ. Zároveň je na nich 27 výhybek.

Další posun v modernizaci nastane 12. prosince, kdy bude zprovozněno nové čtvrté nástupiště. To bude dlouhé 220 metrů, z nichž je 118 metrů zastřešeno. K ostrovnímu nástupišti povede podchod se schodištěm a bezbariérovou rampou. Současně se zprovozněním nástupiště se napojí kolejiště a výhybky v depu kolejových vozidel s krčskou tratí do staničních kolejí.

Po celkovém dokončení modernizace bude na nádraží cestujícím sloužit také podchod, který bude protažen až k Bartoškově ulici. Dosud podchod končil u třetího nástupiště. Novinkou bude také přístup z nástupišť až do přednádražního prostoru.

Rekonstrukce vršovické stanice je součástí rozšíření železničního koridoru mezi pražskou Hostivaří a Vršovicemi. Její součástí není oprava samotné historické budovy nádraží, která byla obnovena v roce 2008. Práce za 4,4 miliardy korun zahrnují v současné době vedle nádraží ve Vršovicích také stavbu nové stanice Praha-Zahradní město, zastávky Eden a také mostů od ulice Průběžné v Zahradním Městě až po most přes Botič ve Vršovicích. Rozestavěná je také nová napájecí stanice a technologická budova v Zahradním Městě a ve Vršovicích. Nyní je projekt zhruba za třetinou původního harmonogramu. Téměř sedmikilometrový koridor bude po dokončení první tuzemskou čtyřkolejnou tratí. Na stavbě spolupracují stavební společnosti Metrostav, Swietelsky Rail CZ a SMP CZ.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je úterý 22. září 2020

Očekáváme v 19:00 22°C

Celá předpověď