Ve věku 78 let zemřel předseda skupiny Samsung I Kun-hi

foto Předseda skupiny Samsung Group I Kun-hi (vpravo) na snímku z 22. dubna 2008.

Soul - Ve věku 78 let dnes zemřel předseda skupiny Samsung Group a syn zakladatele celého konglomerátu I Kun-hi. Informovala o tom jihokorejská společnost v prohlášení. Nejbohatší muž Jižní Koreje skonal za přítomnosti rodiny, včetně dědice průmyslového impéria I Če-jonga. O příčině smrti se společnost Samsung nezmínila. I Kun-hi podstoupil v roce 2014 operaci po infarktu a na sklonku 90. let se léčil s rakovinou plic.

I Kun-hi se narodil v roce 1942 a pomohl svému otci z firmy, která původně obchodovala s nudlemi a rybami, vybudovat největší jihokorejský konglomerát. Divizi Samsung Electronics, jež dříve svými produkty napodobovala konkurenci, přeměnil na největšího světového výrobce chytrých telefonů, televizorů a paměťových čipů, napsala agentura Bloomberg.

Syn zakladatele Samsungu zaměstnancům společnosti ve snaze podnítit inovaci vštěpoval, aby změnili všechno mimo manželky a dětí. Žebříček miliardářů sestavovaný agenturou Bloomberg jeho majetek vyčísluje na 20,7 miliardy dolarů (474,8 miliardy Kč); zaujímá na něj 66. pozici. Po infarktu řízení společnosti předal svému jedinému synovi.

"Předseda I byl skutečný vizionář, který Samsung přeměnil na světového lídra inovace a z místní firmy učinil průmyslovou hnací sílu," uvedla společnost v prohlášení.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

12°C

Dnes je čtvrtek 6. května 2021

Očekáváme v 13:00 12°C

Celá předpověď