V Žatci a Ústí projely vlaky návěst stůj, nikomu se nic nestalo

foto Železnice - vlak - rychlík - koleje - ilustrační foto.

Žatec (Lounsko) - V Žatci na Lounsku projel dnes ráno rychlík jedoucí z Mostu do Plzně návěst stůj. Událost se obešla bez zranění, trať byla v době vyšetřování incidentu neprůjezdná, řekl ČTK mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda. Na událost upozornil server Zdopravy.cz. Na nádraží v Ústí nad Labem - Západ dnes ráno vykolejil vlak, rovněž projel návěst stůj. Tento incident v Ústí, na který upozornila Česká televize, se stal na manipulační koleji, ne při běžném provozu. Podle Gavendy se ani v tomto případě nikomu nic nestalo.

Proč strojvedoucí v Žatci návěstidlo projel, odborníci vyšetřují. "Trať v 5:56 projel rychlík přes odjezdové návěstidlo zakazující jízdu ve směru na Podbořany s tím, že se to obešlo bez dalších následků, ale po dobu šetření byl provoz na Podbořany zastavený a od 7:45 je provoz obnoven," řekl Gavenda. Mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal uvedl, že škody na drážních vozidlech byly odhadnuty na 20.000 korun.

V Ústí nad Labem byl provoz omezený během nakolejování vlaku, kdy bylo nutné vypojit trakční vedení. "Došlo k vykolejení osobního vlaku, bylo to na manipulační koleji při posunu, nebylo to při běžném provozu," uvedl Gavenda. Dodal, že strojvedoucí nerespektoval návěstidlo zakazující jízdu a vlak vykolejil dvěma podvozky. Škoda byla předběžně odhadnuta na více než 300.000 korun.

Bez povolení projel podle Drážní inspekce a ministra dopravy Karla Havlíčka (za ANO) ve středu strojvedoucí expresu z Mnichova úsek u obce Milavče na Domažlicku, poté se tam srazily dva vlaky. Mohlo jít o chybu strojvedoucího nebo závadu techniky. Tři lidé zemřeli. Dva z nich jsou čeští strojvůdci vlaků, z toho jeden řídil německý rychlík, v něm cestovali i cizinci. Třetí obětí byla žena, která cestovala v protijedoucím regionálním vlaku. Desítky dalších lidí se zranily, někteří těžce. Materiální škody přesáhnou 100 milionů korun.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je úterý 21. září 2021

Očekáváme v 3:00 10°C

Celá předpověď