V Rusku pohřbili Žirinovského; obřadu se podle agentur zúčastnil i Putin

foto Ruský prezident Vladimir Putin stojí u rakve Vladimira Žirinovského, vůdce Liberálně demokratické strany Ruska, během jeho rozloučení v Moskvě 8. dubna 2022.

Moskva - V Rusku měl dnes pohřeb vůdce tamní krajní pravice a dlouholetý poslanec Vladimir Žirinovskij, který zemřel ve středu. Smutečního rozloučení v Domě odborů v centru Moskvy se zúčastnil rovněž prezident Vladimir Putin, uvedla agentura Interfax.

Předtím se v katedrále Krista Spasitele konala smuteční bohoslužba, kterou vedl nejvyšší představitel ruské pravoslavné církve patriarcha Kirill, napsal Interfax.

Komě Putina se s Žirinovským rozloučil mimo jiné také premiér Michail Mišustin, ministr obrany Sergej Šojgu nebo šéf diplomacie Sergej Lavrov, podotkla RIA Novosti.

Podle agentury TASS byl Žirinovskij pohřben na Novoděvičím hřbitově, tedy na místě, kde je pochovaná řada ruských známých osobností, například spisovatel Anton Pavlovič Čechov nebo někdejší vůdce SSSR Nikita Chrušov.

Vůdce krajně pravicové a nacionalistické Liberálně demokratické strany Ruska (LDPR) zemřel ve středu ve věku 75 let poté, co strávil několik týdnů v nemocnici kvůli komplikacím spojeným s nemocí covid-19. Strana pod jeho vedením vystupovala proti menšinám a proti všem neruským prvkům ve společnosti.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

5°C

Dnes je středa 30. listopadu 2022

Očekáváme v 17:00 3°C

Celá předpověď