V rakouském hotelu objevili plantáž marihuany, i díky stopě z Česka

foto Marihuana - ilustrační foto.

Vídeň - Rakouská policie objevila v prázdné hotelové budově ve Vídni pěstírnu marihuany a zabavila tam 1420 rostlin konopí. Překvapivý nález se povedl během rutinní prohlídky nemovitosti, kterou si pronajal muž stíhaný v Česku kvůli drogovým deliktům. Policie ho předtím zadržela na základě evropského zatykače, uvedla dnes agentura APA.

Podle policie se v hotelu nacházela "profesionálně vedená" pěstírna v deseti někdejších hotelových pokojích vybavených ventilací a lampami. Rostliny konopí byly vysoké až 1,3 metru.

Hotel na předměstí Vídně si loni pronajal 55letý muž, kterého čeští vyšetřovatelé podezírají z toho, že patřil ke skupině obchodníků s drogami, která v několika laboratořích ve velkém vyráběla pervitin. Podílel se podle nich i na obchodu s kokainem.

Právní zástupce zatčeného pronajímatele hotelu tvrdí, že jeho klient nemá s pěstováním marihuany nic společného, protože budovu pronajal dalšímu zájemci. "Nájem platil pravidelně a (mého mandanta) nic dalšího nezajímalo," řekl agentuře APA právník Mathias Burger. Rakouská policie nyní prověřuje, zda si zadržený muž existenci dalšího pronajímatele nevymyslel.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

7°C

Dnes je úterý 13. dubna 2021

Očekáváme v 13:00 7°C

Celá předpověď