V Praze začíná jarní týden módy, přehlídky budou od soboty

foto Móda, modelka, žena v klobouku, silueta - ilustrační foto

Praha - V Praze dnes vpodvečer začne jarní přehlídka módy Mercedes-Benz Prague Fashion Week. Program v 19:00 zahájí on-line prezentace tvorby Jakuba Polanky, která se bude přenášet z budovy Šlechtovy restaurace ve Stromovce. Kolekce známého návrháře se jmenuje Before Sunrise.

Jarní týden módy bude pokračovat od soboty třemi dny módních přehlídek, které se budou konat v holešovické tržnici. Kvůli dodržování hygienických opatření budou diváci sledovat přehlídky na obrazovkách ze svých aut na parkovišti u jedné z tamních hal. Návrháři představí své vize na sezonu podzim/zima 2021.

Kolekce Jakuba Polanky Before Sunrise je podle pořadatelů plná proměn, symbolizuje vystoupení ze tmy do světla, má symbolizovat také ženu a její sílu a odvahu růst a rozvíjet se. Důležitá je také variabilita modelů, radikální feminita, nekompromisní křehkost, mnohostrannost a možnost volby. Variabilita modelů Jakuba Polanky přináší optimismus a skrze svou ideu i naději, uvádějí organizátoři.

Přehlídku zájemci uvidí na youtube kanále Mercedes-Benz Prague Fashion Week, kde bude možné vidět i sobotní, nedělní a pondělní přehlídky. Přehlídkový program módního týdne představí 44 návrhářů, z toho dva školní ateliéry, a to Technickou univerzitu v Liberci a Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně: Ateliér design oděvu. Ve společném bloku budou své kolekce prezentovat také čtyři finalisté soutěže pro mladé návrháře s vítězem loňského ročníku této soutěže Marcelem Petránkem.

Na scénu se vrací návrhářské duo Laformela a Tereza Rosalie Kladošová. Své nové kolekce na MBPFW uvedou také návrháři Michael Kováčik, Tereza Vu, Pavol Dendis, Lukáš Krnáč, Michaela Hriňová a Denisa Dovala. Nováčkem na scéně MBPFW bude tentokrát slovenská návrhářka Petra Kubíková a prostor dostane i vítěz designové soutěže Mercedes-Benz Talent 2021 z Mercedes-Benz Fashion Weeku Madrid.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

12°C

Dnes je čtvrtek 6. května 2021

Očekáváme v 13:00 12°C

Celá předpověď