V Osvětimanech hořela Mynářova hospoda, škoda je asi 15 milionů

foto V Osvětimanech na Uherskohradišťsku hořela v noci na 29. března 2022 hospoda Na Srubu vlastněná firmou hradního kancléře Vratislava Mynáře.

Osvětimany (Uherskohradišťsko) - V Osvětimanech na Uherskohradišťsku hořela v noci hospoda Na Srubu vlastněná firmou hradního kancléře Vratislava Mynáře. Předběžná výše škody je 15 milionů korun. Příčina vzniku požáru zatím není známá, je několik verzí. Je pravděpodobné, že příčina vzniku požáru nebude ještě dnes známa. Požár likvidovalo sedm profesionálních a dobrovolných jednotek hasičů ze Zlínského a Jihomoravského kraje. Nikdo při něm neutrpěl zranění, řekl ČTK mluvčí krajských hasičů Roman Žemlička.

Fotogalerie

Mluvčí hasičů Lucie Javoříková ČTK řekla, že požár byl zlikvidován až dnes dopoledne, hasiči museli hasit skrytá ohniska požáru. Příčinu požáru zjišťuje vyšetřovatel hasičů ve spolupráci s policií. Na místo byl povolán psovod se psem vycvičeným na vyhledávání akcelerantů hoření, také specialisté z odboru kriminalistické techniky a expertiz z Frýdku-Místku.

Podle policejní mluvčí Mileny Šabatové je několik verzí příčiny vzniku požáru. "Pracujeme s tím, že požár mohl vzniknout z nedbalosti, kvůli technické závadě nebo že byl založen úmyslně," řekla ČTK Šabatová. V době vzniku požáru podle vyšetřovatelů v objektu nikdo nebyl.

Oznámení o požáru přijali hasiči dnes krátce po 02:30. "V době našeho příjezdu k požáru hořela celá střecha objektu," uvedl Žemlička. Hasiči podle něj zasahovali v dýchacích přístrojích s několika proudy vody. Požár dostali pod kontrolu zhruba po hodině. "Po lokalizaci jsme prováděli měření teploty konstrukcí, rozebírali konstrukce a dohašovali skrytá ohniska hoření," uvedl Žemlička.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je středa 6. července 2022

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď