V Letohradě skončila modernizace železniční stanice

foto Správa železnic dokončila v Letohradě na Orlickoústecku modernizaci stanice (na snímku z 31. července 2020).

Letohrad (Orlickoústecko) - Správa železnic dokončila v Letohradě na Orlickoústecku modernizaci stanice. Stála jednu miliardu korun bez DPH. Práce začaly loni v březnu a zahrnovaly i výstavbu podchodu pod kolejištěm, uvedli zástupci společnosti. Investice bude hrazená také z EU, přispěje na ni až 755 milionů korun.

Fotogalerie

Přestavba železniční stanice zvýšila kapacitu dopravní cesty, snížila hluk od projíždějících vlaků a zvýšila rychlost z 50 až 70 kilometrů na 80 kilometrů za hodinu. Rekonstruované je i kolejiště a trolejové vedení.

"Dokončení rekonstrukce stanice nám umožnilo zapojit do dálkového řízení z dispečinku na pražské Balabence provoz na celé trati z Ústí nad Orlicí do Lichkova," řekl generální ředitel SŽ Jiří Svoboda.

Ve stanici je nové ostrovní nástupiště a dvě jednostranná nástupiště. Pod stanicí vede podchod a přístup k vlakům je bezbariérový. Lidé se sníženou pohyblivostí a rodiče s kočárky mohou využít výtahy. Stanice je vybavená novým kamerovým a informačním systémem.

U nádraží vznikla parkovací místa a rekonstruováno bylo i několik železničních přejezdů. Tři mají závory a další dva ve směru na Žamberk nově zabezpečují světelné výstražníky.

Letohrad leží na trati 024 Ústí nad Orlicí - Lichkov - Międzylesie. Ve městě se kříží s tratí 021 Týniště nad Orlicí - Častolovice - Doudleby nad Orlicí - Letohrad.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

9°C

Dnes je sobota 26. září 2020

Očekáváme v 19:00 8°C

Celá předpověď