V Dolní oblasti v Ostravě se otevřela expozice závodních vozů

foto Fakulta strojní VŠB-Technické univerzity Ostrava 25. ledna 2022 slavnostně otevřela expozici Formula Student Ostrava ve Velkém světě techniky v Dolních Vítkovicích.

Ostrava - Fakulta strojní VŠB - Technické univerzity Ostrava (VŠB-TUO) dnes v populárně naučném centru Velký svět techniky v Dolních Vítkovicích slavnostně otevřela expozici Formula Student Ostrava se závodními vozy. Hlavními výstavními kousky jsou dva monoposty z univerzitních dílen. ČTK to řekla mluvčí univerzity Petra Halíková.

Fotogalerie

"Návštěvníkům ukážeme závodní simulátor, který vznikl z našeho prvního prototypu. Dalším vystaveným kouskem je Vector 04, v pořadí čtvrtá formule vyrobená na VŠB-TUO, se kterou naši studenti soutěžili na závodech Formula SAE Italy a FS Czech v roce 2018," uvedl děkan Fakulty strojní Robert Čep.

Součástí výstavy jsou i dva interaktivní exponáty, na kterých si budou moci návštěvníci Velkého světa techniky vyzkoušet například výměnu pneumatik na čas nebo pomocí olejové vany zjistit, jak se chová motorový olej při průjezdu zatáčkou. Expozice bude pro návštěvníky otevřena minimálně rok.

Podle kapitána závodního týmu Samuela Ciencialy byla příprava expozice poměrně komplikovaná. "Do příprav nám zasáhla pandemie. Dlouho jsme se nemohli dostat k nám na dílnu a stavba expozice se tak velmi protáhla. Jsme proto velice rádi, že exponáty půjdou po dvou letech intenzivní práce konečně vidět,“ uvedl Cienciala. Tým momentálně pracuje na výrobě již sedmého monopostu Vector 07, se kterým se zúčastní několika závodů.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

5°C

Dnes je pondělí 28. listopadu 2022

Očekáváme v 15:00 4°C

Celá předpověď