Trumpův syn Donald Trump mladší označil obvinění svého otce za "komunistická"

foto Ilustrační foto - Donald Trump mladší.

Washington - Děti bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa označily obvinění svého otce za politicky motivované. Donald Trump mladší ve svém pořadu "Triggered" prohlásil, že rozhodnutí manhattanské poroty je "komunistické" a "červenali by se z něj i Mao, Stalin a Pol Pot". Kroky newyorské okresní prokuratury Trump ml. podle stanice Sky News srovnal s konáním známých diktátorů světové historie asi deset minut poté, co se o obvinění dozvěděl v médiích.

Eric Trump na svém twitterovém účtu označil jednání prokuratury za profesní selhání "jako ze třetího světa" a "prospěchářské cílení na politického oponenta". Okresního prokurátora Alvina Bragga Eric Trump označil za "loutku (miliardáře George) Sorose". Totéž prohlásil o Braggovi v prohlášení i Ericův obviněný otec.

Mírnější byla podle listu The New York Times (NYT) ve svém prohlášení Ivanka Trumpová. Na svém instagramovém profilu napsala, že "miluje svého otce i svoji zemi". "Vážím si hlasů podpory a obav napříč politickým spektrem," napsala Trumpova dcera.

Ivanka Trumpová společně se svým mužem Jaredem Kushnerem pracovala za Trumpovy administrativy v Bílém domě, přičemž Kushner byl Trumpovým vysoce postaveným poradcem, připomíná deník NYT, který zprávu doprovodil fotografií Ivanky, Kushnera a Donalda Trumpa ml. z Vladislavského sálu Pražského hradu, kde Ivanka Trumpová loni přebírala české státní vyznamenání za svoji zesnulou matku Ivanu Trumpovou.

Kushner k Trumpovu obvinění nevydal zvláštní prohlášení. Na předem naplánované veřejné akci dnes ráno podle zpravodajského serveru Newsweek řekl, že "obvinění prokazuje, že demokraté mají strach z Trumpovy politické síly" a nepřímo Trumpa postavil do role perzekvovaného opozičního lídra. "Jako Američana mě velice znepokojuje, když vidím lídra opoziční strany obviněného," poznamenal Kushner. Republikánská strana má momentálně většinu ve Sněmovně reprezentantů, menšinu v Senátu a americký prezident Joe Biden je demokrat. Trump je vlivným republikánem, ale ve straně nezastává žádnou formální funkci.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je pátek 2. června 2023

Očekáváme v 19:00 17°C

Celá předpověď