Toyota bude moci zlevnit elektromobily nové generace až o 40 procent

foto Elektromobil Toyota bZ4X.

Nová generace elektromobilů značky Toyota, která dorazí na trh v roce 2026, bude schopná ujet na jedno nabití ujet až osm set kilometrů a navíc cenovka těchto aut bude moci být nastavena až o čtyřicet procent níže než je u současného modelu bZ4X. To znamená, že by se auta stejné velikosti jako tento crossover mohly prodávat již zhruba za 700-800 tisíc korun.

Informovala o tom sama Toyota. Značka chce v následujícím období nabízet vozy s různými typy baterií a samozřejmě v odlišných cenových úrovních.

Jednak hodlá do svých aut dávat inovované lithium-iontové baterie, které právě budou určeny pro zákazníky požadující dlouhý dojezd a jednak lithium-železo-fosfátové, které elektromobil zlevní na úroveň dostupnou pro široké masy motoristů.

„Budeme potřebovat různé možnosti pro baterie, stejně jako máme různé typy motorů,“ řekl Takero Kato, prezident vývojového centra elektromobilů Toyota. "Je důležité nabízet řešení baterií kompatibilní s různými modely a potřebami zákazníků,"dodal.

Dalším faktorem, který zlepší efektivitu budoucích elektrických modelů Toyoty, je menší výška baterie. Oproti současným 150 milimetrům to bude jen 120. Díky tomu budou moci být vozidla nižší a tedy mít i nižší odpor vzduchu během jízdy.

Toyota také již významně pokročila ve vývoji baterií s pevným elektrolytem. Sériová produkce by měla začít v roce 2028. Auta s nimi by měla mít dojezd tisíc kilometrů a baterii půjde dobít z úrovně 10 na 80 procent za pouhých deset minut.

 Autonaelektřinu.cz 

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je středa 4. října 2023

Očekáváme v 21:00 13°C

Celá předpověď