Tesla opět zdražuje

foto Tesla Model X.

Zhruba půl roku po posledním plošném zdražování opět automobilka Tesla navyšuje ceny svých v současnosti vyráběných modelů. Upozornil na to mimo jiných specializovaný portál Electrec.co.

Nejlevnější vůz s logem této americké značky, kterým je Model 3, se tak od nynějška dá pořídit nejlevněji za 46.990 amerických dolarů. Cenovka se oproti úrovni stanovené v loňském říjnu navýšila o další dva tisíce dolarů.

Zvýšení cen přitom přichází teprve týden poté, co Tesla navýšila ceník všech svých verzí s dlouhým dojezdem. Tehdy se jednalo o tisíc dolarů.

Model 3 s dvěma pohonnými elektromotory podražil 2500 dolarů. Protože se ho ale týká rovněž úprava ceny z minulého týdne, zákazník tak v konečném důsledku musí zaplati o 3500 dolarů více.

Menší z obou nabízených SUV – Tesla Model Y je teď dražší o dva tisíce dolarů a vstupní úroveň tedy činí 62.990 dolarů. Varianta Performance stojí dokonce o tři tisíce dolarů více. Nekoupíte ji tedy za méně než 67.990 USD.

Ještě výrazněji se navýšily cenovky u větších modelů, kterými jsou Model S a X. Prvně jmenovaný navýšil cenu o pět tisíc dolarů na současných 99.990 dolarů. Naprosto nejvyšší navýšení se týká Modelu X. U něj si Tesla teď účtuje o celých 10.000 dolarů navíc. Zákazník, který si ho chce teď pořídit, tedy bude muset ze svého účtu automobilce odeslat částku přinejmenším 114.990 dolarů.

Přesto Tesla neočekává pokles zájmu o její produkty. Poptávka po elektromobilech v současnosti totiž stoupá také v důsledku zvyšování cen klasických pohonných hmot.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je čtvrtek 30. března 2023

Očekáváme v 21:00 9°C

Celá předpověď