Teploty opět stoupaly nad 30 stupňů, letos zřejmě naposledy

foto Muži se v parném počasí osvěžují vodou z pítka u stanice metra Malostranská, 20. června 2023, Praha.

Praha - Česko zažilo další tropický den, kdy teploty na některých místech vystoupaly alespoň na 30 stupňů Celsia. Je velmi pravděpodobné, že byl letos poslední. Nejtepleji bylo ve středočeské Tuhani, kde naměřili 30,9 stupně Celsia. Padlo také sedm rekordů pro 18. září. ČTK to řekla Blanka Gvoždíková z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Alespoň 30 stupňů dnes zaznamenalo pět meteorologických stanic v Česku. Všechny byly ve Středočeském kraji nebo v Praze. Vedle Tuhaně to byla Praha-Karlov, kde bylo 30,6 stupně, o dvě desetiny méně naměřili v Dobřichovicích a také na stanici Husinec-Řež. V Průhonicích pak teplota odpoledne vystoupala na 30,2 stupně. Ani v jednom případě to ale nebyl rekord pro dnešní den.

Nová maxima na stanicích fungujících alespoň 30 let padla například v pražské Libuši nebo České Lípě. V Libuši má nový rekord hodnotu 29,3 stupně, v České Lípě pak 28,9 stupně. Rekord zaznamenala i Příbram s nejvyšší teplotou 28,6 stupně.

Vzhledem k předpovědi a roční době další den s třicetistupňovými teplotami už letos Česko zřejmě nezažije. "Není to moc pravděpodobné. Pouze ve čtvrtek ještě očekáváme maxima mezi 24 až 28 stupni. Je teoreticky možné, že by v tento den ojediněle ještě někde nějaká třicítka padla," dodala Gvoždíková.

V úterý má být oblačno až polojasno, s nejvyššími teplotami až 23 stupňů, na jihu Moravy může být i 25 stupňů.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pátek 29. září 2023

Očekáváme v 9:00 22°C

Celá předpověď