Tatra Defence Vehicle předala armádě první speciální pandury

foto

Kopřivnice (Novojičínsko) - Společnost Tatra Defence Vehicle (TDV) předala armádě první speciální pandury ze zakázky za -štábní. ČTK to dnes sdělil mluvčí holdingu Czechoslovak Group, do nějž TDV patří, Andrej Čírtek. Dodání vozidel potvrdil ČTK mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek. Firma armádě dodala také dvě pracoviště štábů jako doplněk k velitelsko-štábním vozidlům.

Nákup vláda schválila v roce 2015. Vojáci mají dostat šest velitelsko-štábních strojů a 14 vozidel ve spojovací verzi. První etapa předávání vozidel dnes skončila na základně ve Štěpánově. Firma tím splnila podmínky smlouvy pro dodávky v letošním roce.

"Vzhledem k tomu, že proces kontroly dosud předaných vozidel probíhá bezproblémově, a vzhledem k tomu, že k dnešnímu dni je v různém stádiu rozpracovanosti již dalších sedm vozidel, je reálný předpoklad dodržení závazků vyplývajících z této smlouvy i v roce 2020," uvedl Čírtek. Kromě zbývajících vozidel firma příští rok dodá armádě také čtyři pracoviště štábu. Zahájení další etapy předávání pandurů je plánováno na duben.

"Úspěšnému předání vozidel předcházelo absolvování rozsáhlého komplexu testů v podobě podnikových a kontrolních zkoušek u akreditovaných zkušeben i vojskových zkoušek ve výcvikových prostorech a opravárenských základnách Armády ČR, jejichž realizace trvala bezmála 11 měsíců," uvedl Čírtek. Každá etapa procesu zkoušek byla podle něj hodnocena jako vyhovující, a zkoušky se tak nemusely zastavovat ani opakovat.

Tatra Defence Vehicle se specializuje na vývoj, výrobu, generální opravy a modernizace převážně obrněných a speciálních vozidel pro domácí i zahraniční zákazníky. Do jejího portfolia patří například výroba, údržba a opravy vozidel Pandur II. Zabývá se například také vývojem a produkcí obrněných vozidel využívajících podvozky Tatra nebo se společností Tatra Trucks spolupracuje na výrobě obrněných vozidel typu Titus.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

31°C

Dnes je pátek 10. července 2020

Očekáváme v 15:00 32°C

Celá předpověď