TASS: V Jekatěrinburgu zemřelo 18 lidí na otravu alkoholem

foto Sanitky. Ilustrační foto.

Jekatěrinburg (Rusko) - V ruském Jekatěrinburgu zemřelo v posledních několika dnech 18 lidí v důsledku otravy alkoholem, který obsahoval metanol. S odvoláním na vyšetřovací výbor o tom dnes informovala agentura TASS. Ta původně informovala s odkazem na jiný zdroj o 16 mrtvých. Podle něj se lidé otrávili nelegálně stáčeným alkoholem na místním trhu. Policie případ vyšetřuje a zadržela dva podezřelé, uvedl vyšetřovací výbor.

Tento měsíc je to už podruhé, co z Ruska přichází zpráva o úmrtí většího množství lidí kvůli vypití náhražky legálních lihovin. Na začátku října zemřelo v Orenburské oblasti u hranic s Kazachstánem 35 lidí, kteří před tím konzumovali alkohol s metanolem, připomněl dnes zpravodajský server Meduza.

K otravám z podomácku vyrobených nelegálních lihovin dochází v Rusku pravidelně, jelikož lidé hledají levnější varianty vodky prodávané v obchodech, napsala už dříve stanice Rádio Svobodná Evropa/Rádio Svoboda (RFE/RL) na svém webu. A podobně jako mnoho dalších zemí také Rusko zažívá v současné době prudký růst cen potravin.

Ruské úřady nařídily zpřísnit kontrolu nad výrobou a prodejem nápojů, léčivých a kosmetických přípravků a dalších tekutin obsahujících líh po případu hromadné otravy alkoholem v Irkutsku, kde v prosinci 2016 podlehlo 78 lidí otravě podomácku vyrobeným alkoholem. Šlo o jeden z nejhorších případů v ruských dějinách.

Ačkoliv mají Rusové dlouhodobě pověst lidí silně konzumujících alkohol, tak jeho spotřeba v zemi v posledních letech klesá - mezi roky 2003 až 2016 se snížila o 43 procent, poznamenala dříve agentura Reuters s odvoláním na Světovou zdravotnickou organizaci.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je čtvrtek 2. prosince 2021

Očekáváme v 11:00 5°C

Celá předpověď