Sparta měla podle komise kopat penaltu, na Slovácku rozhodčí nechybovali

foto Utkání 7. kola první fotbalové ligy: 1. FC Slovácko - Slavia Praha, 4. září 2022, Uherské Hradiště. Zleva Michal Kohút ze Slovácka, Lukáš Provod ze Slavie a Vlastimil Daníček ze Slovácka.

Praha - Fotbalisty Sparty ve víkendovém utkání 7. kola první ligy proti Zlínu poškodili rozhodčí. Sudí Ondřej Berka měl podle komise rozhodčích FAČR v 80. minutě nařídit penaltu pro Letenské za faul Roberta Hrubého, který v 80. minutě ve vlastním vápně podrazil domácího Adama Karabce. V zápase branka nepadla.

V dalších duelech uplynulého kola se rozhodčí výrazné chyby nedopustili. Podle komise dobře vyřešili i všechny sporné situace ve šlágru mezi Slováckem a Slavií, který skončil remízou 1:1. Sudí Miroslav Zelinka v poslední minutě první půle správně na základě zásahu videorozhodčího neuznal gól slávisty Stanislava Tecla na 1:1 kvůli ofsajdu.

Hlavní arbitr nechyboval ani ve dvou sporných situacích po změně stran. Zelinka nejprve podle komise v 52. minutě správně nenařídil pokutový kop za ruku domácího Michala Tomiče. "Hráč zahrál míčem vědomě nohou a následně neúmyslně rukou," uvedl ve videu předseda komise Radek Příhoda a dodal, že podle instrukcí od UEFA se za takové situace penalty pískat nemají.

Komise se shodla, že Zelinka rozhodl správně i v 71. minutě, kdy nařídil pokutový kop pro Slavii za faul domácího Michala Kadlece na Ondřeje Lingra. "K přestupku došlo na čáře pokutového území. Čára je součástí pokutového území, jednalo se tedy o pokutový kop," poznamenal Příhoda k penaltě, z níž Lukáš Provod srovnal na 1:1.

V utkání Hradce Králové s Ostravou podle komise sudí správně vyloučili v 56. minutě domácího Filipa Novotného. Červené karty byly v pořádku uděleny i v zápasech Pardubic s Olomoucí a Teplic s Jabloncem.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je pondělí 5. června 2023

Očekáváme v 17:00 17°C

Celá předpověď