Smart chystá elektrické SUV. S technikou z Číny

foto Smart - upoutávky na chystaný koncepční vůz.

Značka Smart, která stejně jako Mercedes-Benz náleží do koncernu Daimler, chystá zatím největší automobil ve své historii. Vzhledem k tomu, že už se před několika lety přihlásila k elektromobilitě, bude mít pochopitelně výhradně elektrický pohon.

Fotogalerie

Zatím byly zveřejněny kresby a snímky částí přídě a zádi automobilu, který by měl mít zatím ve formě koncepčního vozu premiéru na podzim během specializované výstavy v Mnichově.

Podle dobře informovaných zdrojů toto městské SUV využije platformu čínské společnosti Geely, stejně jako například zatím stále ještě utajovaný nejmenší model značky Volvo.

Tato platforma má využívat osmisetvoltovou elektrickou soustavu, získá možnost montáže až tří elektromotorů sloužících pro pohon a umožní instalovat trakční baterii s dostatečnou kapacitou pro ujetí více než šesti set kilometrů. Pravděpodobné však je, že si vůz vystačí pouze s jedním elektromotorem a tudíž pohonem pouze jedné nápravy. Stejně tak kapacita baterie bude vzhledem k převažujícímu městskému využívatání postačovat na akční rádius jen kolem 400-500 kilometrů.

Rozměry zatím zveřejněny nebyly, ale je prakticky jisté, že půjde o “zbraň” namířenou proti modelu Mini Countryman vyráběného v rámci konkurenčního koncernu BMW. Jde tedy o jednoznačně největší model, který kdy Smart nabízel.

Do prodeje by se měl dostat v roce 2023.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je pátek 12. srpna 2022

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď