Škoda chystá velký rodinný elektromobil

foto Studie sedmimístného elektromobilu Vision 7S od Škody Auto.

Prvním automobilem, na kterém chce vývojové oddělení automobilky Škoda plně uplatnit zásady nového designového pojetí, se stane velký rodinný vůz připravovaný na začátek druhé poloviny tohoto desetiletí.

Mladoboleslavská automobilka zatím zveřejnila pouze kresbu uspořádání interiéru, více ovšem chce o zatím koncepčním voze s plně elektrickým pohonem prozradit na konci letošních letních prázdnin.

Přestože automobilka o voze mluví jako o sedmimístném, ve skutečnosti se v jeho interiéru nachází jen šestice samostatných sedadel.

Sedmé místo je připraveno pro nejmenšího člena rodiny v autosedačce. Oproti dosavadním zvyklostem ve světě automobilů však tato autosedačka nebude umístěna na některém ze sedadel, ale je pro ni připraveno speciální místo přímo uprostřed vozu. Konkrétně na středové konzoli mezi první a druhou řadou sedaček.

Na tomto konceptu také bude patrné, že se Škoda již připravuje na éru vozidel s možností autonomního řízení, Proto bude moci palubní desku i volant odsunout více vpřed než klasickém režimu „Jízda“. Při zvolení módu Relax se pak rovněž o devadesát stupňů pootočí centrální displej. V základní poloze je orientován na výšku, ovšem kvůli možnosti lepšího sledování filmů nebo třeba hraní her bude mít v tomto případě širší stranu nahoře.

V současné době však tento režim půjde aktivovat pouze během zastávek na dobíjení či odpočinek.

Škoda chce v tomto konceptu ukázat i řadu nových vlastních chytrých řešení. Například v opěradlech budou integrovány batohy a rovněž magnetické držáky pro mobilní telefony cestujících sedících v následující řadě.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je úterý 26. září 2023

Očekáváme v 19:00 19°C

Celá předpověď