Sinikaová s Krejčíkovou aspirují na pár roku, Fruhvirtová na nováčka

foto Tenisový turnaj mistryň. Na snímku zleva Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková po prohraném finále v Texasu 7. listopadu 2022.

St. Petersburgh (USA) - Kateřina Siniaková s Barborou Krejčíkovou mají šanci stát se potřetí ve společné kariéře nejlepším deblovým tenisovým párem roku. Ženská tenisová organizace WTA zařadila české hráčky mezi pětici nominovaných dvojic. Na zisk ocenění pro nováčka roku aspiruje v šestičlenném výběru kandidátek Linda Fruhvirtová.

Siniaková s Krejčíkovou ovládly anketu už v roce 2018 a vloni. O obhajobu prvenství si řekly triumfy na grandslamech v Melbourne, Wimbledonu a New Yorku. Trofej z US Open jim dosud ve sbírce chyběla a jejím ziskem Češky jako druhý pár v historii zkompletovaly takzvaný kariérní grandslam. Siniaková vede deblový žebříček a Krejčíková je třetí za Veronikou Kuděrmětovovou.

Ruská tenistka spolu s Belgičankou Elise Mertensovou překazily českému páru obhajobu na nedávném Turnaji mistryň a jsou v nominaci stejně jako Američanky Coco Gauffová s Jessicou Pegulaovou, lotyšsko-ukrajinský pár Jelena Ostapenková, Ljudmila Kičenoková a kanadsko-mexická dvojice Gabriela Dabrowská, Giuliana Olmosová.

Šestičlennou nominaci na hráčku roku tvoří světová jednička a suverénka sezony Iga Šwiateková z Polska, dvojka Uns Džábirová z Tunisu, trojka Pegulaová, čtyřka Caroline Garciaová z Francie, sedmička Coco Gauffová z USA a Jelena Rybakinová, wimbledonská vítězka reprezentující Kazachstán a aktuálně 22. hráčka světa.

Fruhvirtová bude usilovat o zisk ocenění pro tenistky, jež se premiérově prosadily do první stovky žebříčku, případně zaznamenaly v sezoně pozoruhodný úspěch. Současná 78. hráčka světa, jež vstupovala do roku 2022 jako 279. tenistka žebříčku, vyhrála v září v Čennaí premiérový titul na okruhu WTA a v 17 letech byla letos nejmladší turnajovou vítězkou. Triumf ji tehdy vynesl na dosavadní životní maximum v podobě 74. místa ve světovém pořadí.

Nováčkem roku se mohou stát také Harriet Dartová, Jule Niemeierová, Laura Pigossiová, Majar Šarífová a Čeng Čchin-wen. WTA vyhlásí na základě hlasování tenisových novinářů také hráčku s nejlepším zlepšením, návrat roku a trenéra roku.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je neděle 27. listopadu 2022

Očekáváme v 21:00 -1°C

Celá předpověď