Šéf Senátu je v preventivní karanténě kvůli koronaviru

foto Ilustrační foto - Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) na ustavující schůzi horní komory v novém funkčním období 11. listopadu 2020 v Praze.

Praha - Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) je po kontaktu s osobou s nemocí covid-19 v preventivní karanténě. Přizpůsobí tomu svůj program, pracovat bude on-line. ČTK to dnes oznámila tisková tajemnice horní komory Sue Nguyen.

"Cítím se dobře, žádné příznaky nemám. V tuto chvíli se můj pracovní program pouze přesouvá do online prostředí," uvedl v tiskové zprávě Vystrčil. ČTK řekl, že v izolaci bude nyní ve svém pražském služebním bytě.

Předsedu Senátu čeká ve středu odpoledne jednání s premiérem Andrejem Babišem (ANO) a ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO) o možných úpravách daňového balíčku. Vzhledem k Vystrčilově karanténě se schůzka uskuteční formou telekonference, podobně jako dnešní jednání se zástupci obcí a krajů.

V preventivní karanténě byl v říjnu také předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO), když byl na nemoc covid-19 pozitivně testován jeden z členů jeho rodiny. V preventivní karanténě byli někteří členové vlády včetně vicepremiéra Karla Havlíčka (za ANO). Koronavirem se nakazili vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček, ministr zemědělství Miroslav Toman (oba ČSSD) a ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO).

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

3°C

Dnes je středa 27. ledna 2021

Očekáváme v 1:00 0°C

Celá předpověď