Sdruženář Riiber vyhrál potřetí za sebou Světový pohár

foto Jarl Magnus Riiber vyhrál potřetí za sebou Světový pohár v severské kombinaci.

Klingenthal (Německo) - Jarl Magnus Riiber vyhrál potřetí za sebou Světový pohár v severské kombinaci. Třiadvacetiletý norský sdruženář si celkové prvenství pojistil vítězstvím v předposledním závodě sezony v Klingenthalu.

Riiber byl dnes nejlepší už ve skokanské části a v závěrečném finiši desetikilometrového běhu porazil Japonce Akita Watabeho. Čtyřnásobný mistr světa si připsal osmé vítězství z 14 závodů v sezoně a celkově už 35. v kariéře. Třetí v čele skupinky s více než minutovým odstupem skončil světový šampion ze závodu na velkém můstku Johannes Lamparter z Rakouska.

Riiberovu dnešní korunovaci mohl teoreticky oddálit Němec Vinzenz Geiger, jenž ale po nepovedeném skoku obsadil až patnácté místo. Před nedělním finále ztrácí na Riibera 270 bodů a ještě ho čeká boj o udržení druhé pozice s Watabem, jenž se mu přiblížil na 42 bodů.

Nejlepší z českého tria byl dnes Tomáš Portyk, který se v běhu posunul o osm příček na bodovanou 27. pozici. Ondřej Pažout skončil čtyřiatřicátý, Jan Vytrval byl dostižen.

Výsledky SP v severské kombinaci v Klingenthalu

1. J. M. Riiber (Nor.) 26:25,5, 2. A. Watabe (Jap.) -0,7, 3. Lamparter (Rak.) -1:05,3, 4. Faisst (Něm.) -1:06,3, 5. Andersen (Nor.) -1:07,7, 6. Rydzek (Něm.) -1:10,7, 7. Jamamoto (Jap.) -1:13,4, 8. Seidl (Rak.) -1:18,9, 9. Riessle -1:22,6, 10. Frenzel (oba Něm.) -1:23,8, ...27. Portyk -3:34,3, 34. Pažout -4:41,7, 44. Vytrval (všichni ČR) dostižen.

Průběžné pořadí SP (po 14 z 15 závodů): 1. J. M. Riiber 1040, 2. Geiger (Něm.) 770, 3. A. Watabe 728, 4. Riessle 627, 5. Frenzel 586, 6. Herola (Fin.) 562, ...35. Portyk 47, 43. Vytrval 16, 47. Pažout 8.