Scholzova ochranka zažila blamáž, kancléře objal cizí muž

foto Německý kancléř Olaf Scholz.

Frankfurt nad Mohanem - Blamáž ve středu zažili členové ochrany německého kancléře Olafa Scholze, když se do kolony s vozidly vezoucími tohoto politika připojil se svým autem jistý muž, aniž by si toho někdo všiml. Na ploše letiště ve Frankfurtu nad Mohanem pak předsedu spolkové vlády objal, píše list Bild.

Incident se stal ve středu, kdy byl Scholz ve Frankfurtu na oslavě k 25. výročí existence Evropské centrální banky. Motoristovi se podařilo vjet mezi auta v kancléřově koloně a projel i skrz bránu frankfurtského letiště, i když nebyla nikde nahlášená poznávací značka jeho vozidla. Když kancléř na letištní ploše vystoupil ze své limuzíny, muž se k němu vrhnul, potřásal mu rukou a objal ho. Scholz se podle Bildu nijak nebránil. Teprve v tomto okamžiku si policisté a členové kancléřovy ochranky ze Spolkového kriminálního úřadu všimli, že se Scholz dostal do potenciálně nebezpečné situace. Muže zadrželi. Mluvčí BKA uvedla, že nekladl odpor.

Lidé z kancléřova okolí řekli, že "Scholz tu situaci nepovažoval za nic velkého, bylo to pro něj jen překvapivě vřelé objetí".

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je středa 31. května 2023

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď