S podtitulem Hrdinové se dnes uskuteční desátý ročník Noci divadel

foto Ilustrační foto - Noc divadel 2013 se konala 16. listopadu. Do projektu se zapojilo přes 80 souborů a divadel z 24 českých a moravských měst. Akce se souběžně koná v 11 evropských zemích, v ČR poprvé. Program pro děti připravili v pražském Divadle v Dlouhé už odpoledne.

Praha - S podtitulem Hrdinové se dnes na různých místech ČR uskuteční desátý ročník Noci divadel. Návštěvníci se budou moci seznámit s hrdiny divadelních her i divadelní práce a jejího zákulisí. Divadelní svátek opět nabídne prohlídky, divadelní dílny, diskuse s tvůrci, představení a performance, a to zdarma nebo za symbolické vstupné. Pořádající Institut umění – Divadelní ústav zve umělce i diváky, aby reflektovali hrdinství každodenního života a nové normality, před kterou lidi staví současná klimatická, politická i zdravotní situace.

Noc divadel je součástí mezinárodního projektu, který zahájil svou činnost v roce 2008 v Chorvatsku. Myšlenka společného divadelního svátku se postupně rozšířila do více než desítky evropských zemí. Noc divadel v ČR je největší částí evropského projektu European Theatre Night, a to nejen v počtu návštěvníků, ale také zapojených divadel a institucí. Cílem je nabídnout veřejnosti podobné kulturní vyžití jako například při Noci literatury či Muzejní noci.

První Noci divadel v ČR se v roce 2013 zúčastnilo přes 80 souborů z 24 českých a moravských měst. Účast překonala 40.000 návštěvníků. Sedm let se akce rozrůstala, až osmý ročník Noci divadel poznamenala pandemie covidu-19 a divadla se se svými diváky propojila pouze prostřednictvím on-line platforem.

Noc divadel má tvořivým způsobem prezentovat činnost divadelníků. V České republice se akce poprvé konala v roce 2013. Letos se do ní podle pořadatelů zapojilo přes 80 divadelních souborů, divadel a institucí z 30 měst České republiky.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pátek 29. září 2023

Očekáváme v 21:00 21°C

Celá předpověď