Ruské drony v Charkově podle úřadů zabily tři lidí a další zranily

foto Ilustrační foto - Ukrajinští záchranáři zasahují u požáru domu po ruském vzdušném útoku v ukrajinském Charkově, 19. listopadu 2025.

Kyjev - Ruské síly podle ukrajinských úřadů dnes provedly rozsáhlý dronový útok na Charkov, při němž přišli o život tři lidé a několik dalších bylo zraněno. Informuje o tom agentura Reuters.

"Charkov čelí masivnímu útoku," uvedl na Telegramu starosta druhého největšího ukrajinského města Ihor Terechov s tím, že zahynuli tři lidé. Šéf oblastní správy Oleh Syněhubov mezitím informoval o osmi zraněných. Zaznamenáno bylo 15 útoků v šesti částech města.

Charkov se nachází zhruba 30 kilometrů od hranice s Ruskem, v průběhu války se jej ruské síly pokusily opakovaně zmocnit a je nadále častým terčem útoků.

Nejnovější ruský útok na Charkov přichází ve chvíli, kdy zástupci Ukrajiny jednají s americkou delegací a evropskými spojenci v Ženevě o Spojenými státy předloženém plánu na ukončení války na Ukrajině. Americký ministr zahraničí Marco Rubio dnes večer zhodnotil vývoj jednání kladně, ale také doplnil, že bude nutné, aby s plánem souhlasilo Rusko.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 24.11.2025 ČTK

Reklama

3°C

Dnes je pondělí 24. listopadu 2025

Očekáváme v 03:00 -1°C

Celá předpověď