Ruská akvabela baví internet nevšedními podvodními kreacemi

foto Záběr z jedné z kreací ruské akvabely Kristiny Makušenkové umístěný na sociální síti TikTok.

Miami (USA) - Někdejší několikanásobná ruská mistryně světa v synchronizovaném plavání Kristina Makušenková baví sociální síť TikTok nevšedními podvodními kreacemi, píše server The Moscow Times. Zvládá například typickou měsíční chůzi Michaela Jacksona hlavou dolů, anebo s botami na podpatcích "ujde" v prostoru plných 360 stupňů kruhu.

Akvabela své originální kreace zveřejňuje na tiktokovém účtu, kde ji sleduje 280.000 uživatelů této sociální sítě.

Plavkyně pochází z Moskvy a v synchronizovaném plavání začala soutěžit v devíti letech. Čtyřikrát získala zlatou medaili na mistrovstvích světa a dvakrát na evropských šampionátech, píše The Moscow Times, podle nějž se Makušenková po ukončení profesionální kariéry v synchronizovaném plavání přestěhovala do amerického Miami a nyní působí coby trenérka.

Její videa, v nichž pod vodou tančí se zadrženým dechem na populární hudbu, mezitím zaujaly desítky tisíc lidí.

Jedno z oblíbených je například "podvodní měsíční krok" s doprovodem písně Billie Jean od Michaela Jacksona, kde akvabela předvádí legendární zpěvákův tanec. Sama je přitom ve vodě hlavou dolů. Na jiném videu připomíná zpěvačku Beyoncé a předvede kreaci, při níž to vypadá, jako kdyby v botách na podpatcích do rytmu kráčela, přičemž ve vodě vertikálně "ujde" celý kruh.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

3°C

Dnes je středa 27. ledna 2021

Očekáváme v 19:00 -3°C

Celá předpověď