PROTEXT VIDEO: Trendy v e-commerce a bezhotovostních platbách

foto Ilustrační foto -

Češi milují technologické novinky. Svědčí o tom i obliba bezkontaktních plateb, ve kterých jsme lídry v rámci celé Evropy, ale i bezhotovostních transakcí obecně. Právě nové trendy v oblasti bezhotovostního placení podnikatelům i trendy v oblasti e-commerce budou hlavním tématem prvního ročníku odborné konference Obchodník a platba, která se v pátek uskuteční v prostorách Ministerstva průmyslu ČR.

Sledovat můžete rovněž diskusi o přínosech bezhotovostních plateb pro obchodníky, stejně jako na téma komerčních platebních karet, ať už jde o jejich náklady, rychlost, nebo bezpečnost.

Video

Videostream označený značkou PROTEXT VIDEO není součástí zpravodajského servisu ČTK, jde o komerční prezentaci zadavatele. (Termín: 18. 10. 2019; 9:00 – 12:30)

Záštitu nad konferencí převzal místopředseda vlády a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček. Mezi dalšími hosty budou rovněž představitelé oborových organizací – Tomáš Prouza, Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR, Karel Dobeš, místopředseda představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR, Jan Vetyška, generální ředitel Asociace pro elektronickou komunikaci, a dále také Michal Čarný, generální ředitel Mastercard.

Účastníci konference se v panelových diskuzích seznámí nejen se současnými trendy placení, které představí Martin Dolejš ze společnosti Mastercard a Petr Herzmann z Direct Finance, ale rovněž s novinkami v oblasti bezpečnosti, což se týká takzvané silné autentifikace plateb.

Součástí konference bude udělení cen obchodníkům, kteří v posledním roce zásadně přispěli k rozvoji digitalizace obchodu. Právě tito inovátoři jsou těmi, kteří posouvají český obchod do 21. století. Ceny byly rozděleny v kategoriích obchodní řetězec, internetový obchod a malý a střední podnik. Při hodnocení projektů nebyl důraz kladen pouze na inovativnost, tedy zapojení nových technologií, ale i na zákaznickou zkušenost, nákladovou efektivitu a environmentální udržitelnost.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je středa 15. července 2020

Očekáváme v 5:00 14°C

Celá předpověď