Přehled vlád samostatné České republiky

foto Ilustrační foto - Prezident republiky Václav Klaus jmenoval 25.dubna na Pražském hradě novou vládu ČSSD, KDU-ČSL a Unie svobody-DEU. V dolní řadě zleva Pavel Němec (spravedlnost), Zdeněk Škromach (práce a sociální věci), prezident Václav Klaus, premiér Jiří Paroubek, Bohuslav Sobotka (finance), Milan Šimonovský (doprava) a Martin Jahn (ekonomika). V prostřední řadě zleva Libor Ambrozek (životní prostředí), František Bublan (vnitro), Dana Bérová (informatika), Milada Emmerová (zdravotnictví), Pavel Dostál (kultura) a Petra Buzková (školství a tělovýchova). V horní řadě zleva Petr Zgarba (zemědělství), Radko Martínek (místní rozvoj), Karel Kühnl (obrana), Milan Urban (průmysl a obchod), Pavel Zářecký (bez portfeje) a Cyril Svoboda (zahraničí).

Praha - Přehled vlád samostatné České republiky:

Vláda Václava Klause (ODS):

Charakteristika: většinová koalice ODS, KDU-ČSL, ODA a KDS (do sloučení s ODS)

Složení (ke dni jmenování): 17 členů (devět ODS, tři KDU-ČSL, tři ODA a dva KDS), 16 ministerstev

Funkční období: 2. července 1992 - 4. července 1996; demisi podala 2. července 1996 (čtyři roky a dva dny).

Vláda Václava Klause (ODS):

Charakteristika: menšinová koaliční vláda ODS, KDU-ČSL a ODA

Složení (ke dni jmenování): 16 členů (osm ODS, čtyři KDU-ČSL a čtyři ODA), 14 ministerstev

Funkční období: 4. července 1996 - 2. ledna 1998; demisi podala 30. listopadu 1997 (rok, pět měsíců a 29 dní).

Vláda Josefa Tošovského (nestraník):

Charakteristika: dočasná vláda řídící ČR do předčasných voleb do Poslanecké sněmovny

Složení (ke dni jmenování): 17 členů (sedm nestraníků, čtyři ODS - přešli do US, tři KDU-ČSL, tři ODA), 14 ministerstev

Funkční období: 2. ledna 1998 - 22. července 1998; demisi podala 17. července 1998 (šest měsíců, 20 dní).

Vláda Miloše Zemana (ČSSD):

Charakteristika: menšinová vláda ČSSD, na základě opoziční smlouvy tolerována ODS

Složení (ke dni jmenování): 19 členů (všichni nominováni ČSSD), 14 ministerstev

Funkční období: 22. července 1998 - 15. července 2002; demisi podala 12. července 2002 (tři roky, 11 měsíců a 23 dní).

Vláda Vladimíra Špidly (ČSSD):

Charakteristika: většinová koalice ČSSD, KDU-ČSL a US-DEU

Složení (ke dni jmenování): 17 členů (11 ČSSD, tři KDU-ČSL, tři US-DEU), 15 ministerstev

Funkční období: 15. července 2002 - 4. srpna 2004; demisi podala 1. července 2004 (dva roky a 20 dní).

Vláda Stanislava Grosse (ČSSD):

Charakteristika: většinová koalice ČSSD, KDU-ČSL a US-DEU

Složení (ke dni jmenování): 18 členů (12 ČSSD, tři KDU-ČSL, tři US-DEU), 15 ministerstev

Funkční období: 4. srpna 2004 - 25. dubna 2005 (osm měsíců, 21 dní).

Vláda Jiřího Paroubka (ČSSD):

Charakteristika: většinová koalice ČSSD, KDU-ČSL a US-DEU

Složení (ke dni jmenování): 18 členů (12 ČSSD, tři KDU-ČSL, tři US-DEU), 15 ministerstev

Funkční období: od 25. dubna 2005.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je čtvrtek 7. července 2022

Očekáváme v 15:00 19°C

Celá předpověď