Požár prodejny Hecht v Tehovci je uhašen, předpokládaná škoda je 60 mil. Kč

foto Hasiči zasahovali 18. května 2023 u požáru prodejny se zahradní technikou v Tehovci u Prahy.

Tehovec (u Prahy) - Požár, který ve středu večer zachvátil prodejnu se zahradní technikou Hecht v Tehovci u Prahy, je uhašen. Zásah ale ještě neskončil, hasiči zůstávají na místě do rána na dohlídku. Předpokládaná škoda je 60 milionů korun, příčina zatím není známa, řekla ČTK dnes večer mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková.

Fotogalerie

Hasiči dnes pokračovali v likvidaci požáru, postupně snížili stupeň poplachu z nejvyššího čtvrtého na první a dohašovali ohniska. Na místě také pracovali vyšetřovatelé. Odpoledne už většina jednotek odjela. V podvečer se hasiči měli po kontrole rozhodnout, jak budou postupovat dál. "Příčina je zatím v šetření. Jedna dobrovolná jednotka zůstává na místě do rána," uvedla mluvčí.

Společnost Hecht v prohlášení pro ČTK uvedla, že prodejna v Tehovci je kvůli požáru místního skladu na nezbytně nutnou dobu uzavřena. "Usilovně pracujeme na jejím znovuotevření," uvedla firma. Zákazníci podle ní mohou využít dalších 80 prodejen Hecht na jiných místech.

Hasiči k hořícímu objektu vyjížděli ve středu kolem 18:30. Kouř byl večer vidět z dalekého okolí. Při požáru nebyl nikdo zraněn ani se nenadýchal kouře, bez zranění se obešel i noční zásah, takže přivolaná posádka zdravotnické záchranné služby z Říčan mohla být odvolána.

Požár zasáhl střešní prostor přibližné s rozlohou 30krát 20 metrů, střechou se rychle šířil. Před 19:30 hasiči vyhlásili třetí stupeň požárního poplachu. Po 22:00 nechal velitel zásahu vyhlásit zvláštní, tedy nejvyšší stupeň poplachu a povolal další techniku a hasiče, aby se v práci mohli střídat. Vodu hasiči čerpali z požární nádrže v Tehovci a později také z rybníku Požár v Louňovicích.

Před 23:00 už mohli hasiči z přízemí budovy začít vynášet zboží na místo střežené policií. Měření množství škodlivin v ovzduší nezjistilo překročení hygienických limitů. Po lokalizaci požáru kolem 23:15 se mohli někteří z téměř 200 zasahujících hasičů začít vracet na základny. Dnes před 11:30 hasiči stupeň požárního poplachu snížili na základní úroveň.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je středa 4. října 2023

Očekáváme v 15:00 19°C

Celá předpověď