Požár budovy pohraniční správy v Rostově má jednu oběť, nejspíš vybuchla munice

foto Požár v Rostově na Donu na jihozápadě Ruska, kde hoří budova oblastní správy pohraniční stráže, součásti ruské tajné služby FSB 16. března 2023.

Moskva - Přinejmenším jeden člověk přišel o život a další dva utrpěli zranění při požáru v Rostově na Donu na jihozápadě Ruska, kde hoří budova oblastní správy pohraniční stráže, součásti ruské tajné služby FSB. Výbuch, požár a částečné zničení budovy způsobilo vznícení pohonných hmot a maziv v garáži objektu, uvedla FSB. Podle gubernátora vše zřejmě zavinil zkrat elektrického vedení. Podle tisku v budově vybuchla uskladněná munice. S ohněm zápolí více než stovka hasičů s 33 kusy techniky.

"Jeden člověk zahynul, další dva jsou zranění," řekl agentuře Interfax nejmenovaný zdroj z řad záchranářů.

Ruská redakce BBC s odvoláním na očité svědky píše, že dým z požáru je vidět po celém městě. Místní obyvatelé tvrdí, že před požárem byl slyšet výbuch. Záběry z místa zachycují rozbitá okna a poničené zdivo.

Mrtvý a zranění jsou z řad pracovníků skladu v budově pohraniční správy FSB, kterou celou zachvátily plameny, píše na svém webu list Kommersant. Očití svědci podle něj uvedli, že v budově vybuchly zásoby munice.

Rostov na Donu leží asi 100 kilometrů od hranic s Ukrajinou, proti které Rusko už více než rok vede válku. Během této doby se v hloubi Ruska odehrálo několik velkých požárů s nejasnými příčinami. Úřady vyslovovaly podezření ohledně možných akcí ukrajinských "záškodníků". Kyjev se k operacím na ruském území přinejmenším oficiálně nehlásí.

Tento měsíc vypukl rozsáhlý požár u vojenského letiště u Krasnodaru na jihozápadě Ruska. Byl natolik silný, že ho zaznamenaly i americké družice určené ke sledování lesních požárů. Úřady případný útok popřely a tvrdily, že "na místě začala hořet tráva".

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

12°C

Dnes je sobota 1. dubna 2023

Očekáváme v 21:00 9°C

Celá předpověď