Porsche rozšiřuje síť svých bezplatných dobíječek

foto Ilustrační foto -

Dokonce až výkonem 320 kW je možné nabíjet elektromobily u dobíječek, které jsou začleněny do sítě Porsche Destination Charging. Právě takovýto stojan nyní začal fungovat v Porsche Center v rumunské Bukurešti. Také na tom, stejně jako na více než dalšícch 2700 dobíječkách, které jsou instalovány v Evropě, můžou zákazníci této stuttgartské automobilky dobíjet zcela zdarma.

Na většině těchto stanic je ale k dispozici dobíjení pouze střídavým proudem výkonem do 22 kW, které samozřejmě vyžaduje připojení na delší dobu.

Obvykle se nacházejí u golfových hřišť, v hotelových resortech, v přístavech jachet a na dalších místech, kde vlastníci vozů Porsche tráví delší čas. Tyto nabíječky nejsou exkluzivně vyčleněné jen pro majitele aut Porsche. Přesto právě tato značka má zájem na tom, aby se síť nadále rozšiřovala a v současnosti hledá nové partnery pro umístění dobíjecích stanic.

Jen během loňského roku totiž zákazníci převzali do užívání přes 41 000 kusů elektromobilů Taycan. Další desítky tisíc měly pohon typu plug-in hybrid, který rovněž obsahuje vysokonapěťovou baterii s možností dobíjení z elektrické rozvodné sítě.

Porsche předpokládá, že již za tři roky bude každé druhé prodané auto s jejím logem elektrické nebo plug-in hybridní. Do konce dekády to pak má být 80 procent.

Zákazníci samozřejmě nemusí dobíjet pouze ve zmíněné síti Porsche destination charging. Můžou využívat rovněž službu Porsche Charging Service, která zahrnuje jen v Evropě dvě stě tisíc dobíjecích stanic. Mezi nimi jsou rovněž ultrarychlé dobíječky Ionity. V tomto případě jsou ale samozřejmě odebrané kilowatthodiny účtovány.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je neděle 26. března 2023

Očekáváme v 9:00 10°C

Celá předpověď