Co je za výbuchem ve Vrchotových Janovicích, se místní mohou jen dohadovat

foto Policejní automobil, páska - ilustrační foto.

Vrchotovy Janovice (Benešovsko) - Co bylo příčinou čtvrtečního výbuchu ve Vrchotových Janovicích na Benešovsku, se místní mohou jen dohadovat. Podle starostky Marcely Čedíkové (nez.) k případu nemají informace a podrobnosti se dozvídají z médií. Výbušnina podle ní explodovala před rodinným domem starousedlíků. Ulice byla kvůli vyšetřování ve čtvrtek dočasně uzavřena, dnes je již volně průchozí, řekla Čedíková ČTK.

Podle policejní mluvčí Barbory Schneeweissové výbuch poškodil vstupní vrata, jinak se nikomu nic nestalo. Kriminalisté případ vyšetřují pro obecné ohrožení, poškození cizí věci a nedovolené ozbrojování, další informace nezveřejnili. "Zatím je na to brzo," řekla dnes Schneeweissová ČTK.

Vedení městyse policisté podle Čedíkové kvůli případu nekontaktovali. "Vůbec o tom nemám zprávy, úřad nikdo nekontaktoval. Šla jsem kolem, protože v další ulici bydlí moje děti, tak jsem se byla podívat na místě a podrobnosti jsem se dozvěděla z internetu," uvedla starostka.

Událost se podle ní stala před rodinným domem starousedlíků, kteří ve Vrchotových Janovicích bydlí dlouhá desetiletí. Jejich děti si na zahradě postavily další dům. Co mohlo být příčinou výbuchu, Čedíková netuší. "Jestli se někdo na někoho špatně podíval, nevím," dodala.

Vrchotovy Janovice leží v členité a lesnaté oblasti na rozhraní Benešovské pahorkatiny a Votické vrchoviny. Městys má přibližně 1000 obyvatel.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

5°C

Dnes je sobota 27. listopadu 2021

Očekáváme v 13:00 5°C

Celá předpověď